Monday, July 13, 2020

Hoti dhe Vuçiqi sot në “samitin virtual”

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të zhvillojnë sot një “samit virtual”, që do të ndërmjetësohet nga presidenti...

Walker i zhgënjyer nga veprimi i speciales, thotë të hulumtohet për Vuçiqin

  Ish-drejtuesi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, ambasadori William Walker, ka thënë se shumica e krimeve në Kosovë janë kryer nga Serbia dhe jo...

Zjarrfikësit kërkojnë kushte më të mira për punë

  Kryetari i Sindikatës së Zjarrfikësve të Kosovës, Muharrem Beka, u është drejtuar me një letër publike institucioneve shtetërore, duke kërkuar më shumë të drejta...

Protestohet në tërë Kosovë, veprimet e Gjykatës Speciale të njëanshme

  Organizata e Veteranëve të Luftës, së bashku me ish të burgosurit politik të Kosovës, kanë mbajtur të enjten protestë në shenjë kundërshtimi ndaj propozim-aktakuzës...

Dështon miratimi i pesë marrëveshjeve ndërkombëtare financiare, mungesë kuorumi

  Ka dështuar miratimi i pesë marrëveshjeve ndërkombëtare financiare në Kuvend në mungesë të kuorumit. Kjo është hera e tretë që po dështon miratimi i këtyre...

Presidenti Thaçi kërkon zbardhjen e rastit të vëllezërve Bytyqi

  Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kujtuar tre dëshmorët e ‘’Batalionit Atlantiku’’, Agron, Yll e Mehmet Bytyqi në 21 vjetorin e vrasjes së tyre...

270 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në QKUK dhe spitalet rajonale

  Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njofton se në raportin 24 orësh nga klinikat e QKUK-së, por edhe shtatë spitalet e përgjithshme,...

ShBA-të kërkojnë nga Beogradi drejtësi për vëllezërit Bytyçi

  Ambasada amerikane në Beograd tha të martën se drejtësia për tre vëllezërit Bytyçi, shtetas amerikanë, të vrarë në vitin 1999, është përparësi në marrëdhëniet...

E konfirmon BE: Hoti e Vuçiq takohen më 12 korrik në Bruksel

  Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar të...

Thaçi kujton ish-kryetarin e BSPK-së Hajrullah Gorani, ngushëllon familjen

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me anë të një postimi në Facebook ka kujtuar ish-kryetarin e parë të BSPK’së Hajrullah Gorani, cili ndërroi jetë...