Tuesday, July 14, 2020

Vdes Hajrullah Gorani

  Ka vdekur Hajrullah Gorani, i cili njihet si kryetar i parë i sindikatave të Kosovës. "Sot pasdite ndërroi jetë babai im, Hajrullah Gorani. Vdiq në...

Rritja e numrit të të vdekurve, dëshmi se rreziku nga Covid-19 është i lartë

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas rritjes së numrit të të vdekurve nga Coronavirusi në vend. Thaçi në Facebook ka shkruar se rritja...

Testi i maturës me rekomandim të MSh-së dhe IKShPK-së mbahet me 29 gusht

  Ministri i Arsimit dhe Shkencës (MASh), Ramë Likaj në një prononcim për Ekonomia Online ka thënë se kanë krijuar një grup punues për të...

IKSHPK: Virusi është kudo, përmbajuni rekomandimeve!

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës edhe sot ka vazhduar me apel për respektimin e masave, ndërkohë, ka theksuar se inspektoratet sanitare të...

Hoti nga Tirana: Kosova ka institucione legjitime

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pritet të vazhdojë dialogun me Serbinë. Përkundër propozim aktakuzës për krime lufte ndaj presidentit, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së,...

Rama: Specialja të mos deformohet në një padrejtësi ndaj Kosovës dhe UÇK-së

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama edhe gjatë takimit me homologun e tij, Avdullah Hoti i ka dalë në krahë presidentit, Hashim Thaçi dhe liderit...

Policia “blindon” Emergjencën, aty janë shtrirë 5 të plagosurit e sotëm

  Shumë pjesëtarë të policisë së Kosovës ndodhen në afërsi të Emergjencës së QKUK-së në Prishtinë. IndeksOnline ka mësuar se policët po bëjnë sigurimin e Klinikës...

Lejohen pishinat dhe dasmat deri në 50 persona, sqaron ministri Krasniqi

  Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se nga sot lejohet hapja e të gjitha pishinave në vend. Por ai ka theksuar se...

Infermierja në frontin e luftës me koronavirus

  Marigona Haziri, infermiere në Klinikën Infektive në Prishtinë, u detyrua të qëndrojë tre muaj në një banesë me qira larg prindërve me të cilët...

Qeveria Hoti deklarohet për aktakuzën ndaj Presidentit

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në mbledhjen e qeverisë ka folur për aktakuzën e Speciales për presidentin e vendit, Hashim Thaçin dhe kreun e...