7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 22, 2019

Tahiri: Qeveria mund të bjerë nga një koalicion pozitë – opozitë

  Politologu Ramush Tahiri ka paralajmëruar se kryeministri Ramush Haradinaj mund ta ketë fatin e ish-kryeministrit Isa Mustafa. Ai ka thënë se qeveria aktuale mund të...

Vasfije Krasniqi Goodman, fituese e çmimit Kim Bok-Dong për paqe

  Vasfije Krasniqi Goodman, aktiviste e Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës-QKRMT, e cila avokon për të mbijetuarit e dhunës seksuale në...

Demaj: Kosova s’duhet të nxitojë për marrëveshjen me Serbinë

  Historiani Frashër Demaj e ka komentuar Samitin e Brdo-Brijunit që është mbajtur gjatë ditës së djeshme në Tiranë duke treguar se çfarë qëllimi ka...

VIDEO-800 qytetarë aplikojnë për legalizim të armëve pa leje

  Ministria e Punëve të Brendshme në bashkëpunim UNDP ka mbajtur tryezë të rrumbullakët mbi kontrollin e Armëve të Vogla dhe të Lehta dhe reduktimin...

Tahiri: Pavarësisht pengesave, serbët që kanë kryer krime do të sillen para drejtësisë

  Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka marrë sot pjesë në  takimin e parë koordinues për themelimin e task forcës dhe trupit monitorues të Strategjisë...

Merkel dhe Macron duan t’i japin një frymë të re dialogut Kosovë – Serbi

  Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron duan të japin një shtysë të re në procesin e normalizimit të marrëdhënieve midis Beogradit...

ShBA-ja: Marrëveshja Kosovë – Serbi me njohje reciproke

  ShBA ka idenë e qartë se çka duhet të parasheh marrëveshja finale mes Kosovës dhe Serbisë. Zyrtarë të Ambasadës së ShBA-së në Prishtinë i kanë...

Rashiti: Dialogu të vihet në binarë – Vuçiq ka mungesë guximi

  Drejtori i Grupit për Ballkan, Naim Rashiti, ka thënë se aktualisht dialogu duhet të vendoset në binarë stabilë dhe të qëndrueshëm. “Më 1 dhe 2...

`Rënia e Luanit në kufi porosi se nuk lejohet ndarja mes shqiptarëve`

  Në 22-vjetorin e rënies është përkujtuar heroi i Kosovës, gjeneral major Luan Haradinaj, ku është thënë se rënia e tij në kufirin shqiptaro-shqiptar është...

Beqiri: Edhe pas 20 vjetësh nuk është zbardhur vrasja e Fehmi Aganit

  Në 20-vjetorin e vrasjes së akademik Fehmi Aganit, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe pranë varrit të tij në lagjen Arbëria në Prishtinë. Ismet Beqiri...
-->