7.6 C
Gjilani
Monday, August 26, 2019

Turqia ndihmon ngritjen e aftësisë luftarake të Kosovës

  Prishtinë, 25 prill 2013 - Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), Agim Çeku dhe Komandanti i Forcave Tokësore të FSK-së, gjeneral major Rrahman...

Serbi – Popullata pro marrëveshjes me Kosovën

  Beograd, 25 prill 2013 - Më shumë se gjysma e votuesve në Serbi e mbështesin marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi, tregojnë të dhënat e...

Fuele në Beograd

  Beograd, 25 prill 2013 - Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fuele, do të qëndrojë sot në Beograd, raportojnë mediat serbe.  Sipas burimeve të njëjta,...

Ashton: Kushtëzimi i Serbisë me njohje qartësohet më vonë

  Londër, 25 prill 2013 - Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme e Siguri të BE-së, Catherine Ashton, në një intervistë për BBC, ka thënë...

Mendime të ndryshme në Kongresin Amerikan për Marrëveshjen

  Uashington, 25 prill 2013 - Një nënkomision i Dhomës së Përfaqësuesve së Kongresit amerikan diskutoi dje për Kosovën dhe Serbinë, për herë të parë që...

Planet e zbatimit të marrëveshjes, sot në Bruksel

  Bruksel, 25 prill 2013 - Delegacionet e Prishtinës dhe të Beogradit do të paraqesin sot në Bruksel planet e tyre për zbatimin e marrëveshjes për...

Thaçi: Kosova e ka gati planin e zbatimit të marrëveshjes

  Prishtinë, 24 prill 2013 - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se të gjitha institucionet e Kosovës duhet të angazhohen për zbatimin e marrëveshjes...

Ischinger : BE dhe KE të mbikëqyrin zbatimin e marrëveshjes

  Marrëveshja e arritur midis Serbisë dhe Kosovës për normalizimin e marrëdhënieve fqinjësore është një hap historik në drejtim të së ardhmes evropianë dhe në...

Hooper e Serwer: Me marrëveshjen fituan Kosova e Serbia

  Uashington, 24 prill 2013 - Dy ekspertë amerikanë të çështjeve të Ballkanit i thanë “Zërit të Amerikës” se marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit është shumë...

Serbët e Kosovës nesër me kreun shtetëror për Marrëveshjen

Beograd, 24 prill 2013 – Përfaqësuesit e serbëve të Kosovës, siç i cilëson shtypi i Beogradit – kryetarët e komunave dhe prefektat e rretheve, do...
-->