7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Urgjentisht duhet ta forcojmë ushtrinë

      Prishtinë, 2 janar 2013 - Pse Shqiptarët dhe shteti i tyre të mos jetë ushtarakisht, ekonomikisht dhe politikisht aq i fortë sa edhe shtetet në...

Nikolliq-Daçiq: Polemika për platformën

Beograd, 25 dhjetor 2012 - Në Serbi ka shkaktuar polemikë të madhe platforma për Kosovën, e hartuar në kabinetin e presidentit Tomisllav Nikolliq. Dhe,...

Serbët kosovarë diskutojnë platformën e Beogradit

Mitrovicë, 25 dhjetor 2012 - Përfaqësuesit e serbëve të Kosovës do të takohen sot në Mitrovicë për të diskutuar platformën e Serbisë për Kosovën...

Mesazhe paqeje, solidariteti dhe uniteti

Prizren, 25 dhjetor 2012 - Me mesazhe për paqe, solidaritet dhe unitet, është përcëlluar ceremonia kryesore për Krishtlindjet e sivjetme, në Katedralen "Zonja Ndihmëtare",...

Konfirmohet aktakuza për Haraqinë dhe Beqirin

    Prishtinë, 24 dhjetor 2012 - Gjykata e Qarkut në Prishtinë e ka konfirmuar aktakuzën ndaj dy ish-ministrave të Kulturës, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri, si...

2013 – Viti i ushtrisë së Kosovës

    Prishtinë, 24 dhjetor 2012 - “ Padyshim vitin 2013 ne veç se e kemi shpallur vitin e ushtrisë së Kosovës-pa dyshim se do të jetë”. Me...

Pakistani konfirmon njohjen e Kosovës

  Islamabad, 24 dhjetor 2012 - Pakistani ka konfirmuar njohjen e Kosovës shtet të pavarur dhe sovran. Në kumtesën që ka publikuar Ministria e Jashtme pakistaneze thuhet: “Qeveria e Pakistanit...

LDK: Flamuri dhe himni i Rugovës të jenë simbolet shtetërore të Kosovës

Prishtinë, 23 dhjetor 2012 - Lidhja Demokratike e Kosovës sot mbush 23 vjet të themelimit të saj. Më 23 dhjetor 1989, në Prishtinë, prijësi...

Kolona të gjata në Merdarë e Konçul

    Prishtinë, 21 dhjetor 2012 - Zbatimi i marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufirit nuk po arrin t’i shmangë pritjet e gjata të mërgimtarëve kosovarë...

MPJ: Pakistani njeh Republikën e Kosovës

Prishtinë, 21 dhjetor 2012 - Republika Islamike e Pakistanit ka marrë vendim që ta njohë pavarësinë e Republikës së Kosovës. Zëdhënësi i Ministrisë së...
-->