Wednesday, April 8, 2020

LDK: Flamuri dhe himni i Rugovës të jenë simbolet shtetërore të Kosovës

Prishtinë, 23 dhjetor 2012 - Lidhja Demokratike e Kosovës sot mbush 23 vjet të themelimit të saj. Më 23 dhjetor 1989, në Prishtinë, prijësi...

Kolona të gjata në Merdarë e Konçul

    Prishtinë, 21 dhjetor 2012 - Zbatimi i marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufirit nuk po arrin t’i shmangë pritjet e gjata të mërgimtarëve kosovarë...

MPJ: Pakistani njeh Republikën e Kosovës

Prishtinë, 21 dhjetor 2012 - Republika Islamike e Pakistanit ka marrë vendim që ta njohë pavarësinë e Republikës së Kosovës. Zëdhënësi i Ministrisë së...

Fatmir Limajt i vazhdohet paraburgimi

Prishtinë, 21 dhjetor 2012 - Vendimi është marrë sot nga Gjykata e Qarkut në Prishtinë, e cila i ka vazhduar edhe për dy muaj...

Pritet vendimi i gjykatës në rastin ”Kleçka”

Prishtinë, 21 dhjetor 2012 - Gjykata e Qarkut pritet të vendos sot nëse do të aprovoj kërkesën e prokurorit për zgjatje ose jo të...

Kanadezët në Kosovë deri në fund të 2014-s

Kanadë, 21 dhjetor 2012 - Forcat e armatosura të Kanadasë do të vazhdojnë pjesëmarrjen në misionin e NATO-s në Kosovë deri në dhjetor të...

Zotohen për luftimin e krimit dhe korrupsionit

Prishtinë, 21 dhjetor 2012 - Krerët e lartë institucional vendor dhe ndërkombëtar në vend, janë zotuar edhe një herë për respektimin e ligjit, mënyra...

Prapë bllokada në veri

Mitrovicë, 21 dhjetor 2012 - Kjo pasi që ata janë të pakënaqur me vendimin e Brukselit për hyrjen e mallrave nga Serbia përmes Jarinjes. Bllokadat...

Sot nis stina e dimrit

Në hemisferën veriore të globit sot nis stina e dimrit. Dielli sot del në juglindje, ndërsa perëndon në jugperëndim. Po sot, dita do të ketë...

Prokurori i ka emrat e zyrtarëve të MPB-së

    Prishtinë, 19 dhjetor 2012 - Gjermanja Natali Velija ia ka dhënë sot prokurorisë emrat e zyrtarëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme, të cilëve ajo...