Sunday, April 5, 2020

Berisha kërkon dorëheqjen e bashkëpunëtorëve

Tiranë, 30 gusht 2013 -  Erla Mëhilli (në foto) , zëdhënësja e kryeministrit në ikje Sali Berisha, ka qenë e para që ka paraqitur “dorëheqjen”...

Maqedoni: Prezantohet draftligji për mediet

  Ministri i shoqërisë Informative Ivo Ivanovski sot ka prezantuar draft ligjin e ri për mediat duke theksuar se në të janë përfshi të gjitha rekomandimet të...

Rruga e Kombit: Shoferët do të paguajnë nga 5 euro

Dihet shuma që shoferët do të paguajnë për Rrugën e Kombit Janë dy shoqëri që kanë kërkuar të marrin me koncesion mirëmbajtjen e Rrugës së...

Nishani në aktivitetin “Nisma Globale Klinton 2013”

  Ish Presidenti Amerikan, Bill Clinton, i ka dërguar Presidentit të Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani, një ftesë për të marrë pjesë në aktivitetin “Clinton Global...

Shqipëria e gatshme të mbështesë çdo veprim të ShBA kundër Damaskut

  Situata në Siri dhe bisedimet në OKB rreth ndërhyrjes ose jo ushtarake kanë qenë dhe në fokus të shtetit shqiptar. Ministria e Punëve të...

Engel: Shqiptarët kanë arsye të jenë krenarë

ShBA, 28 qershor 2013 - Anëtari i Dhomës Përfaqësuese të Kongresit amerikan, Eliot Engel, ka vlerësuar se me zgjedhjet e suksesshme “Shqipëria, edhe njëherë ka...

Bosnja varros 409 viktima tjera të Srebrenicës

  Mbetjet mortore të më se 400 viktimave të masakrës së Srebrenicës, do të rivarrosen të enjten. Dhjetëra mijëra njerëz pritet të marrin pjesë në ceremoninë...

Vuçiq: Pendohem dhe turpërohem për të kaluarën

  Beograd, 21 janar 2014 – Zëvendëskryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiq turpërohet për të kaluarën e tij nacionaliste. ”Për dallim prej shumë politikanëve në Serbi, që...

Rama: “Acari” në marrëdhëniet Greqi-Shqipëri mbaroi

    Gazeta më e madhe greke “Kathimerini” ka intervistuar fituesin e zgjedhjeve 2013 në Shqipëri, Edi Rama, i cili iu është përgjigjur disa pyetjeve, veçanërisht...

Musliu: Nga Serbia vetëm fjalë, pa hapa konkretë

  Kryetari i Kuvendit të Komunës së Bujanocit, Jonuz Musliu, ka deklaruar se nuk është i kënaqur me ritmin e zgjidhjes së problemeve të shqiptarëve...