7.6 C
Gjilani
Saturday, January 19, 2019

Shkup: Presionet ndaj medieve

    Shkup, 13 janar 2013 - Mediet në Maqedoni ndodhen në gjendje shumë të rëndë në kryerjen e veprimtarisë së tyre të informimit objektiv dhe fajtor...

Daçiq: Serbia ” praktikisht ” e ka humbur sovranitetin mbi Kosovën

            Beograd, 13 janar 2013 - Kryeministri serb Ivica Daçiq ka thënë se Serbia “praktikisht” e ka humbur sovranitetin mbi Kosovën dhe se autonomia për serbët...

Liderët e Luginës së Preshevës s’heqin lapidarin

  Preshevë, 12 janar 2013 - Këshilltarët shqiptarë të Luginës së Preshevës kanë kërkuar nga Qeveria e Shqipërisë që ta ndërkombëtarizojë problemin e Luginës dhe kanë...

Daçiq: Ndërprerja e dialogut do ta kthente Serbinë prapa

  Beograd, 12 janar 2013 - Kuvendi i Serbisë, është mbledhur sot për të shqyrtuar propozimin e rezolutës për Kosovën, të cilën e ka shpaluar kryeministri...

KK i Preshevës: Lapidari mbetet ku është

Preshevë, 11 janar 2013 - Pas dështimit të mbrëmshëm të negociatave mes përfaqësuesve të shqiptarëve të Luginës dhe qeveritarëve të Serbisë, në prezencë edhe...

Zbulohen 900 kg drogë

Batrovc, 11 janar 2013 -  Në pikën kufitare Batrovc midis Serbisë dhe Kroacisë të enjten pasdite i zbuluan mbi 900 kilogram drogë marihuanë në një...

Preshevë: Nuk arrihet marrëveshja për përmendore

                          Preshevë, 11 janar 2013 - Zyrtarët politik të shqiptarëve të Luginës së Preshevës në pjesën jugore të Serbisë dhe shefi i Zyrës koordinuese për Preshevë,...

Kocijançiq: Të mos krijohen tensione të panevojshme në Luginë

                        Bruksel, 8 janar 2013 - Në selinë e BE-së pohojnë se janë duke ndjekur me vëmendje edhe situatën në jug të Serbisë, në Luginën e...

Maqedoni: Qeveria dënon deputetët bojkotues

      Shkup, 6 janar 2013 - Të gjithë deputetët e partive maqedonase në opozitë, të  kryesuar nga LSDM-ja, përfshirë  këtu dhe dy deputetët shqiptarë të RDK-së...

Makina në lumin Drin, vazhdojnë hetimet për gjetjen personave

    Shkodër, 26 dhjetor 2012 - Kanë nisur kërkimet në lumin Drin për gjetjen e dy kushërinjve të zhdukur që prej ditës së djeshme. Bëhet...
-->