7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

KK i Preshevës: Lapidari mbetet ku është

Preshevë, 11 janar 2013 - Pas dështimit të mbrëmshëm të negociatave mes përfaqësuesve të shqiptarëve të Luginës dhe qeveritarëve të Serbisë, në prezencë edhe...

Zbulohen 900 kg drogë

Batrovc, 11 janar 2013 -  Në pikën kufitare Batrovc midis Serbisë dhe Kroacisë të enjten pasdite i zbuluan mbi 900 kilogram drogë marihuanë në një...

Preshevë: Nuk arrihet marrëveshja për përmendore

                          Preshevë, 11 janar 2013 - Zyrtarët politik të shqiptarëve të Luginës së Preshevës në pjesën jugore të Serbisë dhe shefi i Zyrës koordinuese për Preshevë,...

Kocijançiq: Të mos krijohen tensione të panevojshme në Luginë

                        Bruksel, 8 janar 2013 - Në selinë e BE-së pohojnë se janë duke ndjekur me vëmendje edhe situatën në jug të Serbisë, në Luginën e...

Maqedoni: Qeveria dënon deputetët bojkotues

      Shkup, 6 janar 2013 - Të gjithë deputetët e partive maqedonase në opozitë, të  kryesuar nga LSDM-ja, përfshirë  këtu dhe dy deputetët shqiptarë të RDK-së...

Makina në lumin Drin, vazhdojnë hetimet për gjetjen personave

    Shkodër, 26 dhjetor 2012 - Kanë nisur kërkimet në lumin Drin për gjetjen e dy kushërinjve të zhdukur që prej ditës së djeshme. Bëhet...

Shkup: Ambasada amerikane kërkon përmbajtje nga provokimet

  Shkup, 24 dhjetorr 2012 - Ambasada amerikane në Shkup ka bërë thirrje për përmbajtje pas akteve të sotme të dhunës në dhe jashtë Kuvendit të...

Sot nis stina e dimrit

Në hemisferën veriore të globit sot nis stina e dimrit. Dielli sot del në juglindje, ndërsa perëndon në jugperëndim. Po sot, dita do të ketë...

Daçiq: Nuk do të negocioj me Thaçin nëse shkelet marrëveshja

Beograd, 18 dhjetor 2012 - Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar sot se më nuk do të zhvilloj negociata me kryeministrin e Kosovës,...

Presidenti grek, me origjinë çame nga Preveza

  Athinë, 17 dhjetor 2012 - Presidenti grek, Papoulias, i njohur për rolin e tij në rivendosjen e marrëdhënieve diplomatike Greqi-Shqipëri dhe zgjidhjen e situatave...
-->