Wednesday, April 8, 2020

Maqedoni: Qeveria dënon deputetët bojkotues

      Shkup, 6 janar 2013 - Të gjithë deputetët e partive maqedonase në opozitë, të  kryesuar nga LSDM-ja, përfshirë  këtu dhe dy deputetët shqiptarë të RDK-së...

Makina në lumin Drin, vazhdojnë hetimet për gjetjen personave

    Shkodër, 26 dhjetor 2012 - Kanë nisur kërkimet në lumin Drin për gjetjen e dy kushërinjve të zhdukur që prej ditës së djeshme. Bëhet...

Shkup: Ambasada amerikane kërkon përmbajtje nga provokimet

  Shkup, 24 dhjetorr 2012 - Ambasada amerikane në Shkup ka bërë thirrje për përmbajtje pas akteve të sotme të dhunës në dhe jashtë Kuvendit të...

Sot nis stina e dimrit

Në hemisferën veriore të globit sot nis stina e dimrit. Dielli sot del në juglindje, ndërsa perëndon në jugperëndim. Po sot, dita do të ketë...

Daçiq: Nuk do të negocioj me Thaçin nëse shkelet marrëveshja

Beograd, 18 dhjetor 2012 - Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar sot se më nuk do të zhvilloj negociata me kryeministrin e Kosovës,...

Presidenti grek, me origjinë çame nga Preveza

  Athinë, 17 dhjetor 2012 - Presidenti grek, Papoulias, i njohur për rolin e tij në rivendosjen e marrëdhënieve diplomatike Greqi-Shqipëri dhe zgjidhjen e situatave...

Grekët sulmojnë Berishën në Strazburg

  Strasburg, 14 dhjetor 2012 - Greqia ka qenë pengesa kryesore për marrjen e Statusit kandidat për anëtarë në BE. Deputetë dhe përfaqësues të lartë të...

Llalla merr mbështetjen e Nishanit

Tiranë, 11 dhjetor 2012 - Takimin e parë në ditën e parë të punës Prokurori i ri i Përgjithshëm Adriatik Llalla e pati me...

Shkup: Ligji i rejtingut politik

Shkup, 11 dhjetor 2012 - Ndërprerja e seancës maratonë kushtuar propozim-ligjit për zhdëmtimin e forcave maqedonase të sigurisë dhe caktimi i seancës tjetër plenare,...

Orikum, burri masakron gruan 6-muajshe shtatzënë

Orikum, 10 dhjetor 2012 - Një burrë ka masakruar bashkëshorten e tij 6-muajshe shtatzënë për motive xhelozie. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Orikum, në...