Sunday, January 26, 2020

Mali i Zi voton ligjin për flamurin dhe simbolet kombëtare shqiptare

Në një debat të gjatë prej disa ditësh dhe nën tensione, parlamenti i Malit të Zi mbrëmë ka votuar ligjin për flamurin dhe simbolet...

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë Veriore ka miratuar Marrëveshjen për kufirin Llojan – Miratoc

  Kuvendi i Republikës së Maqedonisë Veriore sapo miratoi Marrëveshjen për kufirin Llojan – Miratoc. Deputetët shqiptarë urojnë qytetarët për këtë lajm të shumë pritur....

Vuçiqi dikur shtynte veturën krah për krah me Sheshelin

  E kaluara e Vuçiqit me Millosheviçin është e njohur si ish-ministër i Informacionit, apo thënë ndryshe i propagandës. Por së fundi, është publikuar dhe një...

Ekipi misterioz i shefit të diplomacisë serbe, rreth tij ka njerëz të akuzuar për...

  Në listën e bashkëpunëtorëve të ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë dhe njëherit liderit të Partisë Socialiste, Ivica Daçiq, prej vitesh ka pasur...

Vuçiqi do të pritet me protesta në Tiranë

Presidenti i Serbisë, Alleksandar Vuçiq, do të pritet me protesta të premten në Tiranë, i cili do të vijë për Samitin e mini-Schengenit ballkanik....

Bexheti: Ligji i përdorimit të gjuhës nuk duhet të ndryshohet

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zëdhënësi i partisë Aleanca për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, Flakron Bexheti foli për ndikimin që do...

Ilir Meta puth qenin hero të FSK-së, që shpëtoi jetë pas tërmetit

  Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është duke qëndruar sot në Kosovë. Ai ka qëndruar edhe në Kazermën e FSK-së “Adem Jashari”, në Prishtinë, ku...

Skandali me spiunin rus në Serbi, i njëjti ka vepruar edhe në Maqedoninë e...

  Koloneli i Shërbimit inteligjent ushtarak rus-GRU, Vladislav Filippov, ka më se dhjetë vjet që është duke zhvilluar aktivitet spiunazhi në rajonin tonë, duke qenë...

Vuçiç në spital, Cedomir Jovanoviç: ja pse e dua “të gjallë”

  Presidenti i Partisë Liberale Demokratike në Serbi, Cedomir Jovanoviç i dërgoi një mesazh Aleksandar Vuçiç, pas shtrimit të këtij të fundit në spital për...

Sadiku: Në Butel të Shkupit biseduam për paqën në regjion

  Takimi me kryetarin e e komunës së Butelit të Shkupit, Velimir Smilevski kishte për qëllim afirmimin e vlerave humane për të krijuar: miqësi, paqë...