7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Tahiri: Serbia po e kufizon vazhdimisht Luginën, Kosova do ta ndihmojë në ndërkombëtarizim të...

  Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka pritur në takim kryetarin Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Ragmi Mustafa. Në takim, Tahiri mësohet të...

Kroaci, një burrë vret gjashtë vetë më pas edhe veten

  7 të vdekur në Kroaci. Ky është bilanci i një masakre të ndodhur mbrëmjen e së enjtes në Kajzerica, lagje në Zagreb. Një burrë...

Tërmeti “zgjon” ishullin e Kretës, banorët në panik

  Një tërmet me magnitudë 5.3 ka goditur ishullin e Kretës mëngjesin e sotëm. Lëkundjet e para u ndjenë rreth orës 7:40. Fatmirësisht nuk ka...

Lotarinë Amerikane e fituan 3603 shqiptarë, Shqipëria e treta pas Rusisë dhe Kongos

  Departamenti i Shtetit Amerikan ka publikuar së fundmi të dhënat mbi Lotarinë Amerikane. Pothuajse 84 mijë aplikantë janë përzgjedhur rastësisht nga sistemi, mes rreth...

Rritet numri i shtetasve të Maqedonisë të cilët për çdo ditë po shpërngulen nga...

  Është vërtetë e frikshme pasi që numri që kanë shkuar në Gjermani nga Maqedonia tani prek shifrën e 100.000 mijë persona Vetëm në vitin 2018...

Vritet presidenti vetëshpallur i Çamërisë në Holandë

  Vritet në një atentat presidenti i Republikës së Çamërisë, Festim Lato. Vrasja e Festim Latos ka ndodhur në Holandë nga persona të paidentifikuar. Policinë e...

Ahmeti për Haradinajn: Po si nuk tu ndanë vështirësitë një herë or burrë!?

  Udhëheqësi i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka reaguar pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të...

Ali Ahmeti takohet me ambasadoren e re amerikane në RMV

  Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, është takuar në ambasadën e SHBA-ve me ambasadoren e re, Kejt Mari Bërns. “Ahmeti i ka uruar ambasadores Bërns për...

Ziadin Sela dhe Ali Ahmeti kanë pranuar ftesën për takim liderësh

  Aleanca për Shqiptarët jo që vetëm do të jetë pjesëmarrëse në takimin e liderëve, mirëpo edhe do të prezantojë temat e saja për të...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

  Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë...
-->