7.6 C
Gjilani
Sunday, September 15, 2019

Lotarinë Amerikane e fituan 3603 shqiptarë, Shqipëria e treta pas Rusisë dhe Kongos

  Departamenti i Shtetit Amerikan ka publikuar së fundmi të dhënat mbi Lotarinë Amerikane. Pothuajse 84 mijë aplikantë janë përzgjedhur rastësisht nga sistemi, mes rreth...

Rritet numri i shtetasve të Maqedonisë të cilët për çdo ditë po shpërngulen nga...

  Është vërtetë e frikshme pasi që numri që kanë shkuar në Gjermani nga Maqedonia tani prek shifrën e 100.000 mijë persona Vetëm në vitin 2018...

Vritet presidenti vetëshpallur i Çamërisë në Holandë

  Vritet në një atentat presidenti i Republikës së Çamërisë, Festim Lato. Vrasja e Festim Latos ka ndodhur në Holandë nga persona të paidentifikuar. Policinë e...

Ahmeti për Haradinajn: Po si nuk tu ndanë vështirësitë një herë or burrë!?

  Udhëheqësi i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka reaguar pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të...

Ali Ahmeti takohet me ambasadoren e re amerikane në RMV

  Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, është takuar në ambasadën e SHBA-ve me ambasadoren e re, Kejt Mari Bërns. “Ahmeti i ka uruar ambasadores Bërns për...

Ziadin Sela dhe Ali Ahmeti kanë pranuar ftesën për takim liderësh

  Aleanca për Shqiptarët jo që vetëm do të jetë pjesëmarrëse në takimin e liderëve, mirëpo edhe do të prezantojë temat e saja për të...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës

  Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë...

Ulqini sqaron kosovarët për mënyrën e pagesës së taksës ditore

  Komuna e Ulqinit ka vendosur që shtetasit e huaj që qëndrojnë në Ulqin duhet patjetër të regjistrohen në Organizatën Turistike të kësaj komune duke...

Kërcënim global- Armë ruse në shtete të paafta. Serbia në mesin e tyre!

  Me propozim të Vladimir Putinit para ca kohësh, Aleksander Vuçiq porositi për Forcat e Armatosura Serbe sistemin raketor rus “Pantsir-S1”, dhe me këtë Serbia...

SHBA i kërkon Serbisë ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

  Ambasada amerikane në Beograd, tha të hënën nëpërmjet një komunikate se ndriçimi i vrasjes së tre shtetasve amerikanë 20 vjet më parë është përparësi...
-->