Friday, March 5, 2021

Media prestigjoze: Hysaj te PSG-ja

0
  Kontrata e Elseid Hysaj me Napoli do të skadojë qershorin e ardhshëm dhe e ardhmja e mbrojtësit shqiptar nuk do të jetë aspak blu. Agjenti...

Ditët e Xherdan Shaqirit në Liverpul janë të numëruara

0
  Ditët e Xherdan Shaqirit në Liverpul janë të numëruara. Sipas asaj që raporton “Football Insider”, klubi dhe lojtari kanë rënë dakort që ti thonë...

Sot Trepça`89 – Prishtina

0
  Trepça`89 - Prishtina është ndeshja që zhvillohet sot në kuadër të Superligës. Ndeshja fillon në ora 13:00. Kjo ndeshje i takon xhiros së njëzet e dytë...

Nxënëset nga Lladova u shpallën nënkampione republikane në pingpong

0
  Ndërkaq, nxënësit zurën vendit e tretë Nxënësit e Sh.F.M.U “ Agim Ramadani” Paralelja në Lladovē shënuan edhe njē sukses në lojën e pingpongut. Vajzat u shpallën...

Nxënësit nga Lladova e Gjilanit kampion në garat regjionale të pingpongut

0
  Nxënësit e Sh.F.M.U., “Agim Ramadani”, paralelja në Lladovë fituan në garat regjionale në pingpong, për të pestën herë. Vajzat fituan bindshëm në gjysmëfinale ndaj vajzave...

Prishtina sërish mposht Dritën, s’ka fitues në Gjilan, fiton Trepça ’89

0
  Prishtina sërish ka triumfuar në duel me Dritën. Prishtinasit kanë mundur kampionët në fuqi të Kosovës, me rezultat 2-0, sot në ‘Fadil Vokrri’, në...

Mërgim Berisha po shkëlqen në Austri me RB Salzburg-un

0
  Sulmuesi gjerman me prejardhje kosovare Mergim Berisha është duke kaluar nëpër momente jetësore me klubin e RB Salzburg-ut. Aktualisht, Berisha është pjesë e skuadrës austriake...

Superliga vjen sot me tri duele, spikat përballja Prishtina-Drita

0
  Sot (e mërkurë) zhvillohen tri ndeshjet e para në kuadër të javës së 21-të në Superligën e Kosovës në futboll. Të tri ndeshjet pritet të...

Zhegra mposhtet nga Vëllaznimi

0
  Vëllaznimi nga Gjakova ka mposhtur Zhegrën (36:26) për të zënë vend në Superligën A. Në Superligën A do të zhvillohen edhe dhjetë xhiro dhe do...

Besart Berisha shpërthen me dy gola në Australi

0
  Western United e ka mposhtur 4-1 Macarthur FC. Në këtë ndeshje ka shkëlqyer edhe sulmuesi shqiptar, Besart Berisha. Ai shënoi dy gola, për 2-0 dhe rezultatin...