7.6 C
Gjilani
Tuesday, May 21, 2019

Shqiptarët shkëlqejnë në Norvegji

  Është zhvilluar java e nëntë në elitën e futbollit norvegjez. Në këtë javë kanë shkëlqyer futbollistët shqiptarë me klubet e tyre, duke qenë vendimtar në...

Muriqi ka vendosur për ekipin e ri

  Vedat Muriqi pritet të largohet nga Rizespori gjatë verës, por jo edhe nga kampionati turk. Futbollisti kosovar thotë se nuk do të transferohet në...

Lutfi Haziri uron fituesin e të gjithë titujve në Bowling, Nysret Hazirin

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim sportistin Nysret Haziri, i cili është fitues i të gjithë titujve në...

Sërish probleme për Zhegrovën, Baseli me vendim të çuditshëm

  Vazhdojnë problemet për talentin e Kosovës, Edon Zhegrova. Zhegrova është lënë jashtë skuadrës për derbin e Basel që e luan ndaj Young Boys. Kjo është...

Agim Agushi dhe Bujar Ajeti vendosin rekordin e ri Guinness

  Agim Agushi dhe Bujar Ajeti, kanë hyrë në librin e rekordeve Guinnessit duke e vendosur, sot, një rekord të ri botëror në disiplinën sportive...

Zyrtare, Florent Hadërgjonaj i thotë “PO” Kosovës

  Futbollisti i spikatur, Florent Hadërgjonaj, pjesë e skuadrës së Ligës Premiere të Anglisë, Huddersfield Town, sot, është pajisur me pasaportë të Republikës së Kosovës. Lajmin...

Shaqiri: Përmbysja e Barçës? Kurrë nuk kam përjetuar diçka të tillë!

  Ylli i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri nuk po e beson dot që ekipi i tij është kualifikuar për në finalen e Ligës së Kampionëve. Futbollisti nga...

Rexhbeçaj nënshkruan kontratë të re me Wolfsburgun

  Elvis Rexhbeçaj do të luajë gjatë në Wolfsburg. Futbollisti kosovar e ka vazhduar të hënën kontratën me klubin nga Bundesliga deri në vitin 2023 Elvis...

Trajneri i Malit të Zi: Sfida me Kosovën do të jetë makth për ne

  Trajneri i Malit të Zi, Ljubisha Tumbakoviq, ka folur për ndeshjen ndërmjet Malit të Zi dhe Kosovës. “Sfida me Kosovën do të jetë makth për...

Ismajli ka përgëzuar futbollistin gjilanas Arnis Latifaj për sukseset e arritura në Europë

  Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, ka pritur në takim futbollistin e njohur gjilanas, Arnis Latifaj, i cili aktualisht është duke dhënë kontributin...
-->