Monday, July 13, 2020

Trepça’89 e mbyll me fitore bindëse, fitojnë edhe Llapi e Feronikeli

  Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 33-të (të fundit) në Vala Superligë. Trepça’89 ka shënuar fitore me rezultat bindës kundër ...

Klopp: Mkhitaryan e meriton fanellën “10”, jo Gotze

Borussia Dortmund bëri goditjen e tretë dhe më të shtrenjtën në histori. Mesfushori armen Henrikh Mkhitaryan, i cili më parë ishte pjesë e Shakhtar...

Ronaldo: Kur isha futbollist e fshehja birrën në kanaçe

  Sulmuesi i Real Madridit nga viti 2002 deri më 2006, Ronaldo Nazario, dha një intervistë për “Folha de Sao Paulo”, ku foli për truket...

Shaqiri nënshkruan për Liverpool

  Liverpooli ka arritur marrëveshjen me sulmuesin shqiptar Xherdan Shaqiri. Kontrata është 13.75 milion funta, ndërsa kontrolli mjekësor do kryhet të premten. Liverpooli ka arritur marrëveshjen...

 J​anuzaj: Ja pse zgjodha Belgjikën

  Talenti shqiptar i Belgjikës, Adnan Januzaj ka sqaruar arsyet pse zgjodhi fanellën e Belgjikës para Kombëtares së Shqipërisë dhe Kosovës. 19 vjeçari i Manchester Unitedit,...

Strakosha te Juventusi, Tare flet për situatën e portierit shqiptar

  Thomas Strakosha është njëri prej portierëve me të ardhmen më të madhe në Serie A. Ai ka treguar së është njëra nga pikat më të...

Gazeta gjermane: Mavraj, “shefi” i mbrojtjes së Hamburgut

Gazeta e njohur e qytetit të Hamburgut,”Elmshorner Nachrichten” , i ka kushtuar një artikull të veqantë dhe e ka vlerësuar lartë figurën e mbrojtësit...

Strakosha, rritja e papritur e talentit shqiptar

  Thomas, kështu quhet heroi shqiptar i Lazios në “Juventus Stadium”, ndoshta pak ironike sepse ky është edhe emri i djalit të Giggi Buffon, rivalit...

Lajm i mirë për Kosovën, lëndohet lojtari kryesor i Malit të Zi

  Mali i Zi nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim përballë Bullgarisë në Podgoricë, duke luajtur barazim 0-0 në ndeshjen kualifikuese...

Mazrekaj për meçin me djalin e Arkanit: Do të flasë me punë, e mposhti

  Petrit Mazrekaj, boksieri me prejardhja nga Kosova, ka thënë se mendon që e fiton meçin ndaj Veljko Raznatovic, i cili është djali i kriminelit...