7.6 C
Gjilani
Monday, March 25, 2019

Miqësore Argjentinë-Kosovë më 14 qershor?

Më 14 qershor do të ketë një ndeshje miqësore në futboll mes kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Kosovës. Sipas mediave amerikano-jugore, kjo përballje...

Barcelona e sigurtë drejt titullit

  Barcelona shënon fitoren e rradhës ndërsa këtë javë Zaragoza ishte viktima. Në ndeshjen e zhvilluar në Estadio de la Romareda, Blaugranët triumfuan me rezultat...

Xhaka, “vetëm hijen” në Gjermani?

  Kur gazetarët gjermanë e kanë pyetur çfarë ka të vërtetë në fjalët për Lazion, Xhaka ka thënë: “Nuk dua të them asgjë për këtë....

Guardiola, “shoping” në Itali (FOTO LAJM)

  Jo 007 por 0039. Sepse prefiksi i merkaos së ardhshme të Bayern Munchen dhe Pep Guardiolës që do të ketë në duar 100 milionë...

Kombëtarja, reklamë e mirë për “fillestarët”

  Portieri kosovar Etrit Berisha ia ka parë hairin Kombëtares së Shqipërisë. Ai pas paraqitjeve të mira me ekipin kuqezi ka marrë disa oferta të...

Abate: Balotelli, monstër e frikshme

  Ignazio Abate, ashtu si trajneri i tij, ia faturon Mario Balotellit këtë shkëlqim që po shfaq Milani së fundmi. Mbrojtësi i djathtë i kuqezinjve...

Messi: Skuadra para rekordeve

  Lionel Messi u shfaq i zhgënjyer pas barazimit 2-2 me Celta Vigon, pasi Barcelona nuk arriti të merrte tre pikë të plota, edhe pse...

Medalje e artë e Majlindes në Turqi

  Majlinda Kelmendi nuk di të ndalet. Pasi fitoi medaljen e artë në turneun "Grand Slam" në Dusseldorf më 22 prill, xhudistja kosovare ka arritur...

Real Madrid, Ozil dhe Khedira pranë rinovimit

Dy mesfushorët gjermanë të Real Madrid, Mesut Ozil dhe Sami Khedira, janë shumë pranë rinovimit të kontratës me madrilenët. Mediat gjermane dhe ato spanjolle...

Xhaka në Serie A? Por jo në Inter

  Gjatë këtyre ditëve kanë qënë të shumta spekulimet mediatike për një interes të Interit ndaj lojtarit shqiptar me pasaportë zvicerane Granit Xhaka, që aktualisht...
-->