7.6 C
Gjilani
Thursday, April 25, 2019

Talenti shqiptar i Juventusit, Elvis Kabashi, refuzon Shqipërinë për Italinë

  Elvis Kabashi ka refuzuar të luaj për ekipin kombëtar Shpresa. Lojtari që aktualisht mbron ngjyrat e të rinjve të Juventusit, por që është grumbulluar disa...

Fenomeni Burak Yilmaz

  Burak Yilmaz është befasia më e këndshme e Ligës së Kampionëve këtë edicion. Sulmuesi turk i ka lënë nën hije përforcimet e kalibrit të...

Juve transferon djalin e Bebetos

  Juventus ka arritur të blejë djalin e Bebetos, 18 vjeçarin që luan për Flamengon, Matheus, për një shifër prej 2 milion eurosh. Lajmin e ka...

Drogba: Duam Barcelonën

  Përfaqësuesi i Bregut të Fildishtë, Didier Drogba, i cili sapo është transferuar në Galatasaray është shprehur për mediat turke se ndjehet i kënaqur me...

Fituese e turnirit në ping-pong,- Ajshe Thaçi

  Dardanë, 14 mars 2013 - Në organizim të Drejtorisë Komunale për Kulturë, Rini dhe Sport të Dardanës, është mbajtur turniri për femra në pingpong....

Kush thotë që Barça nuk është ajo e mëparshmja?!

  Fitore spektakolare e Barcelonës në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales së Champions, duke e mposhtur skuadrën e Milanit me rezultat4-0, dhe duke e...

Bayerni nis negociatat për blerjen e Rooneyt

Trajneri spanjoll Pep Guardiola po bën të pamundurën të fitojë shërbimet e bomberit të Manchester United, Wajne Rooney. Sipas gazetë britnike “Times” Rooney ka qenë...

Beckham, futbollisti më i pasur në botë

  Ish-kapiteni i ekipit kombëtar të Anglisë, David Beckham, aktualisht lojtar në Paris Saint Germain, është futbollisti më i pasur në botë. Sipas anketës së ueb-faqes...

Fitues të vrapimit tradicional “ Gjilani 2013 “- Kryeziu e Bakraçi

  Gjilan, 11 mars 2013 - Fitues të vrapimit tradicional “ Gjilani 2013 “ janë Suad Kryeziu e Gresa Bakraçi, ngjarje kjo e organizuar nga...

Valdet Rama përfundimisht Kuqezi

  Valdet Rama  është lojtari më i ri i kombëtares shqiptare. Mesfushori i avancuar i Real Valladolid do të thirret për herë të parë me kombëtaren...
-->