7.6 C
Gjilani
Tuesday, July 16, 2019

Juve nuk humb kurrë në prill me Milanin

  Juventus-Milan do të jetë supersfida e javës së 33-të e Serie A. Në pritje për të parë duelin në fushën e lojës, statistikat historike...

Hoeness: Shaqiri, jo në nivelin e Ribery

  Presidenti i Bayern Munchen, Uli Hoeness, beson se Xherdan Shaqiri ka ende një rrugë të gjatë për të përshkuar përpara derisa të jetë në...

“Lereni të qetë Guardiolën”

Pep Guardiola shihet si "Kali i Trojës" në prag të gjysmëfinales së Champions League mes Bayern Munchen dhe Barcelonës. Teksa mediat dhe Franz Beckenbauer...

Gjermanët kërkojnë Lorik Canën, ylli i kombëtares tonë pranon ofertën ne Hamburg?

Ylli I kombëtares kuqezi Lorik Cana sezonin e ardhshëm do të luajë me Hamburg. Lajmi është bërë public nga mediat gjermane të cila kanë...

City eliminon Chelsean, kalon në finalen e FA Cup

  Manchester City eliminoi Chelsean nga FA Cup, pas fitores së sotme me rezultat 2-1 në gjysmëfinalen e kësaj kupe të zhvilluar në Wembley Stadium. Goli...

Miqësore Argjentinë-Kosovë më 14 qershor?

Më 14 qershor do të ketë një ndeshje miqësore në futboll mes kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Kosovës. Sipas mediave amerikano-jugore, kjo përballje...

Barcelona e sigurtë drejt titullit

  Barcelona shënon fitoren e rradhës ndërsa këtë javë Zaragoza ishte viktima. Në ndeshjen e zhvilluar në Estadio de la Romareda, Blaugranët triumfuan me rezultat...

Xhaka, “vetëm hijen” në Gjermani?

  Kur gazetarët gjermanë e kanë pyetur çfarë ka të vërtetë në fjalët për Lazion, Xhaka ka thënë: “Nuk dua të them asgjë për këtë....

Guardiola, “shoping” në Itali (FOTO LAJM)

  Jo 007 por 0039. Sepse prefiksi i merkaos së ardhshme të Bayern Munchen dhe Pep Guardiolës që do të ketë në duar 100 milionë...

Kombëtarja, reklamë e mirë për “fillestarët”

  Portieri kosovar Etrit Berisha ia ka parë hairin Kombëtares së Shqipërisë. Ai pas paraqitjeve të mira me ekipin kuqezi ka marrë disa oferta të...
-->