Saturday, January 25, 2020

Arturo Vidal i lëshon sinjale Realit

Arturo Vidal rikthehet në Itali për të filluar përgatitjet e sezonit të ri por duket se kiliani duket se ka vendosur t’i bëjë më...

“Dua të iki nga Torino. Arsyet familjare”

  Kombëtarja shqiptare e futbollit është përfshirë nga shumë lëvizje, festime, por edhe shumë enigma në lidhje me të ardhmen e shumë futbollistëve kuqezi, pasi...

Arturo Vidal do të qëndrojë në Juventus

Mesfushori i Juventus, Arturo Vidal pritet të zgjasë kontratën e tij me bardhezinjtë edhe për 5 vjet të tjerë ndërsa kundrejt saj ai do të...

Chelsea e Arsenal duan Suarezin

  Dy klubet e mëdha angleze, Chelsea dhe Arsenal kanë kontaktuar Liverpoolin për sulmuesin Luis Suarezin, transmeton “Mirror”. Pas Real Madrid në garë për të blerë...

La Liga ka kampionatin më të kushtueshëm në botë (FOTO-LAJM)

  Pas blerjes së Neymar nga Barcelona tashmë Primera Divizion renditet si liga me formacionin më të shtrenjtë në botë. 11 lojtarët e përzgjedhur në...

Fatmirja se harron Ibrahim Rugovën

  Futbollistja kosovare, me famë botërore, Fatmire Bajramaj e ka shfaqur në profilin e saj respektin që ka për ish presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova. Futbollistja...

Real Madrit prezanton Isco-n

  Real Madrid prezanton 21-vjecarin Isco, për të cilin merengues kanë paguar 30 milionë euro për ta sjellë në Bernabeu nga Malaga. Në një prononcim...

Chelsea ofron 11.7 milion euro për De Rossin

  Skuadra e Chelsea-t është gati të ofrojë 11.7 milion euro për lojtarin e kombëtares italiane Daniele De Rossi. Sipas tabloidit britanik ‘Daily Mirror’, Jose...

Ancelotti heq dorë nga Vidal

Tekniku i Real Madrid duket se ka hequr dore nga kerkesat e tij per te arritur tek Arturo Vidal. Pas insistimit te Juventus ne lidhje...

Blanc e dëshiron Cavanin

  Trajneri i ri i PSG-së, Laurent Blanc do të dëshironte të punonte së bashku me Edinson Cavanin. Sulmuesi është duke u kërkuar me ngulm nga...