Thursday, April 2, 2020

Mbahet turniri i ping-pongut dhe turniri i shahut në Kamenicë

  Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport në Kamenicë ka organizuar dy turnire për nder të 12 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. DKRS në bashkëpunim me...

Messi fiton çmimin Laureus, por e ndan me Hamilton!

  Një çmim i parë për dy persona. Lionel Messi është vlerësuar me çmimin Laureus si sportisti më i mirë i vitit 2019, por i...

Amir Rrahmani: E duam kualifikimin në “EURO 2020”, një mundësi e tillë nuk na...

  Kapiteni i ‘Dardanëve’, Amir Rrahmani, në një intervistë për Super Sport, tha se të gjithë te Kosova besojnë se mund ta bëjnë ëndrrën realitet....

“Messi mund të luajë deri në moshën 38-vjeçare”

  Legjenda e Barcelonës, Carles Puyol, ka thënë se Lionel Messi e ka çdo mundësi për të luajtur derisa t’i mbushë 38 vjet. Kapiteni i Argjentinës...

Priten në takim nxënëset e shkollës “Dëshmorët e 5 Prillit” nga Smira

  Të përmendurat kanë arritur suksese të mëdha në garat e futsallit Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka pritur sot në takim nxënësit dhe...

Kamenicë: Angazhohen bashkëpuntorë profesional në disiplinat sportive

  Komuna e Kamenicës ka angazhuar bashkëpunëtorë profesional, në: volejboll, atletikë, hendboll dhe futboll. Tani, nxënësit e Kamenicës nuk janë të detyruar të ndjekin mësimet dhe...

Hysaj po shkëlqen, agjenti zbulon destinacionin e ri të shqiptarit

  Elseid Hysaj është duke kaluar një moment pozitiv tek Napoli pas ardhjes në krye të klubit jugor, Gennaro Gattuso. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka qenë...

Dyfishohet vlera e Amir Rrahmanit në treg

  Uebfaqja sportive, Transfermarkt, beson se vlera e qendërmbrojtësit kosovar, Amir Rrahmanit, tani është dyfishuar dhe e ka arritën vlerën prej 12 milionë eurove. Futbollisti kosovar...

Arbër Zeneli do të jetë gati për Maqedoninë Veriore

  Lajme të mira vijnë për Kombëtaren e Kosovës para ndeshjes së madhe kundër Maqedonisë Veriore. Kosova do të përballet me maqedonasit në kuadër të Ligës...

Fenerbahce refuzon super-ofertën e Unitedit për Muriqin

  Klubi turk Fenerbahce ka refuzuar super-ofertën e Manchester Unitedit për sulmuesin kosovar, Vedat Muriqin. Fotospor shkruan se skuadra turke refuzoi ofertën në vlerë prej 25...