7.6 C
Gjilani
Wednesday, March 20, 2019

Edon Zhegrova në një skuadër me Xhakën dhe Ajetin

  Edon Zhegrova është zyrtarisht futbollisti i Baselit në Superligën e Zvicrës.  Talenti prishtinas është larguar nga Genku pas tri viteve qëndrim tek klubi i famshëm...

Komuna e Vitisë shpallë sportistët dhe artistët të vitit 2018

  Nën organizimin e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport dhe përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, mbrëmë, në Viti, është mbajtur...

Ndahen çmimet për sportistët e dalluar të vitit 2018

  Kryetari i Komunës Qëndron Kastrati, bashkë me Nënkryetarin Faton Jakupi e Drejtorin për Kulturë, Rini dhe Sport, ditën e djeshme kanë ndarrë çmimet dhe...

Rashica zbulon këpucët sportive me dy flamuj

Milot Rashica e ka postuar një fotografi në Instastory, ku i ka prezantuar këpucët e reja sportive Milot Rashica është njëri prej futbollistëve më të...

Kamberi drejt Rangersit

  Sulmuesi Florian Kamberi pritet që gjatë ditëve të mbetura të afatit kalimtar të janarit të transferohet te skuadra e Glasgow Rangers, kanë njoftuar mediumet...

Xhemaili mbetet te Bologna

  Blerim Xhemaili nuk do të largohet nga Bologna gjatë këtij muaji edhe pse në parim kishte arritur marrëveshje me skuadrën e Udineses. Sajti “calciomercato.com” ka...

​Kololli në 11-shën e më mirëve në Zvicër

  Përfaqësuesi i Kosovës, Benjamin Kololli është zgjedhur në formacionin e vitit në Superligën e Zvicrës falë paraqitjeve të tij brilante sezonin e kaluar. Në një...

Te Kosova i gëzohen transferimit të Zenelit

  Përfaqësuesja e Kosovës në futboll do të përfitojë nga transferimi i Arbër Zenelit te Reimsi i Ligue 1 të Francës. Kështu ka thënë të...

Kosova në kërkim të një kundërshtari për miqësoren e tetorit, opsion Gjibraltari

  Federata e Futbollit të Kosovës është në kërkim të një kundërshtari për ndeshje miqësore. Kundërshtari i ardhshëm i “Dardanëve” mund të jetë Gjibraltari. Lajmin për Sportin...

PSG e mendon shkëmbimin Rabiot-Sanches

  PSG është duke e menduar një shkëmbim me Bayern Munich. Sipas medieve franceze, kampionët e Francës janë të gatshëm të sakrifikojnë Adrien Rabiot për Renato...
-->