7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Përkujtim – Mirko Gashit

    Më kujtohet kur dilte në Selishtë, vendlindje të të atit dhe të të parëve të tij. Shtrohej tokë mes kusherinjëve nën mollë, me tryezën...

Tërnava përgëzon Ipeshkvin Dodë Gjergji për Krishtlindje

Prishtinë, 23 dhjetor 2012 - Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka uruar Ipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Dodë Gjergji, për Krishtlindje. Në telegramin e Muftiut...

Porosia e Imzot Dodë Gjergjit për Krishtlindje 2012

“E Fjala u bë njeri e banoi ndër ne” (Gjn 1,14) Të dashur vëllezër e motra, Pas gëzimit që përjetuam, me festimet e shumta të 100-vjetorit...

Ku je ? – Xhevahir Spahiu

  Ku je ?   Më kërkon dashuria, urrejtja më kërkon. Ku je? O ku je, ku je? As nën dhe, thotë mbidheu; nëndheu: As mbi dhe. Më kërkon dashuria, urrejtja më kërkon. Si nën...

Perëndia nuk do të humbas askush, do që të gjithë të vijnë në pendim

Jeta jonë i gjason një qiriu që digjet pa pushim. Qoftë edhe sikur askush të mos e dijë me saktësi se sa ditë na...

TRISHTIMI – Dritëro Agolli

    Po iki me trishtim i zhgënjyer nga miqtë E mbylla dhe derën që rrinte e hapur Për lajkatarët, për rrenacakët e smirëzinjtë Që shtireshin engjëj të dashur. Ku...

Bëhu njeri i mirë !

  Nëse dëshiron të gjesh Parrajzën (Xhenetin) teksa je në këtë botë bëhu njeri i mirë me çdokend. Mos mbaj mllef dhe urrejtje në zemër...

Emrin e ka Dashuri – Ali Podrimja

Për këtë tokë gjaku ka rrjedhur e prindërit tanë kryet e kanë lënë;  kambana të mëdha kanë mbetur në jetën tonë për këtë tokë ata që...

Ditët e fundit të vitit

Dhjetori. - Muaji i fundit i vitit... - U ofrua koha e llogarisë përsëri... - E dini se në fund të vitit kompanitë bëjnë...

Saimir Strati thyen rekordin e shatë në Prishtinë

Shkruan: Ilir MUHARrEMI I pasionuar pas thyerjes së rregullit, artin e ka në shpirt, por jo në përfitim material. Më i shpejtë se koha, rrufe që...
-->