7.6 C
Gjilani
Saturday, September 21, 2019

LDK-ja është përgjegjëse për dështim të koalicionit parazgjedhor

  Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi, e ka bërë përgjegjëse LDK-në për dështimin e koalicionit parazgjedhor LV-LDK. Ai ka deklaruar se propozimi i...

Pas 6 tetorit Kadri Veseli do të jetë kryeministër

  Kryetari i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Gjilan, Qemajl Mustafa, ka thënë se kjo parti nuk ka dashur të bëjë koalicione...

Zeka: Institucionet nuk punuan në ndaljen e ikjes së të rinjve nga vendi

  Ciklet e shpeshta zgjedhore në Kosovë kanë frenuar proceset ekonomike për krijimin e një ambienti më të mirë afarist në Kosovë, janë penguar dhe...

Qeveria e re duhet ta përshpejtojë agjendën e integrimeve

  Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Ibrahim Gashi, ka thënë se zgjedhjet e parakohshme duhet të sjellin një qeveri që do ta përshpejtojë agjendën e integrimeve...

Gjykata Speciale do të dështojë

  Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time Kadrijaj, ka thënë se Gjykata Speciale do të dështojë. Në...

Zgjedhjet e parakohshme çojnë drejt një kthese shpresëdhënëse politike

  Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka thënë se dorëheqja e kryeministrit dhe zgjedhjet e parakohshme çojnë drejt një kthese shpresëdhënëse politike. Ai ka theksuar se zgjedhjet...

‘Kosova nuk do të bëjë asnjë hap derisa të zgjidhet qeveria e re’

  Eksperti i Evropës Juglindore dhe profesor në University College London, Eric Gordy, duke komentuar deklaratën e vendeve të Kuint-it drejtuar Kosovës dhe Serbisë, nuk...

BIK-u ka mision edukimin e drejtë të të rinjve

  Zëvendësmyftiu i Kosovës, Reshat ef. Mexhidi, ka deklaruar se është mision i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK) që të angazhohet ta ruajë, ta udhëzojë...

LDK-ja do të garojë e vetme në zgjedhjet e parakohshme

  Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova, ka thënë se Kuvendi i Nëntë Zgjedhor i kësaj partie ka qenë demokratik dhe janë...

Nisma Socialdemokrate në këto zgjedhje do t’ia prishë shumëkujt kalkulimet

  Sekretari për marrëdhënie me publikun i Nismës Socialdemokrate, Endrit Shala, është shprehur i bindur në rezultate të mira të këtij subjekti politik në zgjedhjet...
-->