7.6 C
Gjilani
Thursday, July 18, 2019

Sherifi: Viktimat e dhunës familjare, jo të riintegruara

  Naime Sherifi nga Qendra për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve në Kosovë, në intervistën dhënë Radios Evropa e Lirë, thotë se sfida kryesore për...

Mustafa: Demarkacioni ratifikohet para se Brukseli të votojë liberalizimin e vizave

“Kam arsye të besoj se nuk do të paraqiten komplikime në Kuvend sa i përket ratifikimit të Marrëveshjes me Malin e zi për Demarkacion,...

Zeka: Investimet amerikane pritet të hapin qindra vende pune në Kosovë

Në fund të muajit tetor të këtij viti një delegacion i bizneseve amerikane nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vijë në Kosovë...

Zogaj: Investimet e huaja janë ilaçi i ekonomisë së Kosovës

  Ekonomisti në Korporatën e Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC), Alban Zogaj, ka deklaruar se me MCC-në kanë konkluduar se sundimi i ligjit është një prej...

Erdogani e do Ballkanin për “Ndikim” në Evropë

  Turqia po përpiqet të fitojë më shumë ndikim në Ballkan. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin në SHBA, shpjegon për Deutsche Wellen se...

Gjasat që PAN-i ta krijojë qeverinë janë absolute

  Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj, ka bërë me dije se gjasat që koalicioni PDK-AAK-Nisma ta krijojë qeverinë...

Daci: E pamoralshme kërkesa e opozitës për ndërrimin e Veselit

  Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci, i ka kritikuar për papjekuri dhe mungesë guximi liderët politikë dhe deputetët, të cilët po e zvarrisin...

Pacolli: Kosova nuk e ka luksin të këmbejë territore

  "Kosova do të mbrojë territoret e veta sipas Kushtetutës së vet dhe sovraniteti i Kosovës duhet të funksionojë dhe duhet të ruhet me ato...

Haxha: Telekomi nuk duhet të privatizohet pas gjithë këtij degradimi

  Ish-kryeshefi i Postës dhe Telekomit të Kosovës, Shyqyri Haxha, në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ka folur për situatën e krijuar...

Deda: Dialogu ka sukses nëse përfshihet ShBA-ja

  Qasja e zyrës së Federica Mogherinit në dialogun politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ishte e dëmshme, ka thënë në një intervistë për Radion Evropa...
-->