7.6 C
Gjilani
Saturday, March 23, 2019

Hadergjonaj: Qeveria të jetë e kujdesshme për shpenzimin e rezervës shtetërore

  Zëvendëskryetarja e parë e Komisionit për Buxhet dhe Financa, deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Safete Hadergjonaj, ka ftuar Qeverinë e Kosovës të...

Përgjegjësinë për mospajtim rreth dialogut e kanë PDK-ja dhe LDK-ja

  Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka kritikuar pozitën dhe opozitën për qasjen e tyre ndaj procesit të dialogut me Serbinë. Ai ka deklaruar se përgjegjësinë...

Ramadani: Virusi AH1N1, është dobësuar

  “Sot po e nominojnë si grip i derrit, por në realitet nuk është më grip i derrit, po është virusi AH1N1, i cili në...

Hadergjonaj: Bllokadat politike dëmtojnë ekonominë

  Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ish-zëvendëskryetare e Komisionit për Buxhet dhe Financa, Safete Hadergjonaj, ka thënë se vonesa për krijimin e institucioneve...

Rohrbacher: Kosova ka fituar zero nga marrëveshja

    Me marrëveshjen me Serbinë, Kosova ka hequr dorë nga pjesa veriore e saj, thotë kongresisti republikan, Dana Rohrbacher. Sipas tij, marrëveshja nuk sjell paqe...

Kastrati: Formimi i ushtrisë, interes edhe i NATO-s

  Ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Kadri Kastrati, ka bërë me dije se institucionet e Kosovës nuk do të kthehen mbrapa në...

Musliu: Qeveria e re të bëjë më shumë për Luginën e Preshevës

  Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu, ka thënë të dielën se gjendja në Luginën e Preshevës është përkeqësuar. Në këtë intervistë dhënë për gazetën...

Beqaj: Ministri Rikalo duhet të dorëhiqet

  Politologu Belul Beqaj ka bërë me dije se ministri i Bujqësisë, i Pylltarisë dhe i Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, duhet të dorëhiqet. Ai ka thënë...

Delawie: Dhuna në Kuvend kërcënim për sigurinë në Kosovë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka thënë se dhuna në Kuvend është kërcënim për sigurinë e Kosovës. Në një intervistë për televizionin 21, ambasadori...

Opozita mund të japë kontribut në dialog edhe pa pjesëmarrje në ekipin negociator

  Politologu Ramush Tahiri ka bërë me dije se dy subjektet politike më të mëdha opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (LV),...
-->