7.6 C
Gjilani
Monday, August 26, 2019

Pupovci: Tekstet shkollore “monotone” dhe jo atraktive

  Në sistemin parauniversitar, cilësia në arsim nuk është në nivelin e kënaqshëm, e kjo fillon nga menaxhimi i shkollës, tekstet dhe planprogrami shkollor, thotë...

Mustafa: Unë jam fitues

  E ka humbur garën në Prishtinë, por ndihet fitues në nivel të vendit. Kryetari në largim i komunës së Prishtinës, njëherësh kryetari i Lidhjes...

Hoxhaj: Politika gjermane nuk do të ndryshojë ndaj Kosovës

  Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, në një intervistë për Radio Kosovën, tha se pavarësisht se Berlini zyrtar këtyre ditëve pritet ta zyrtarizojë...

Ëndërroni dhe qëndrojini besnikë vetvetes

  Intervistoi: Blerim Ismaili | Floriana Garo, një femër që shëndrrit me buzëqeshje dhe bukuri natyrale, dhe zbukuron ekranet televizive me emisionin e saj "Jo...

Pack: Kosova dha testin e demokracisë – ju përgëzoj!

  Kosova me 3 nëntor dha testin e demokracisë evropiane, kështu tha eurodeputetja gjermane, Doris Pack në një intervistë ekskluzive për Radio Kosovën. Ajo theksoi...

Hamza: Kosovarët bëjnë investime të gabuara

  "Secili qytetar i Kosovës duhet të investojë në vetveten, në ngritjen e nivelit të vet profesional, kudo që punon, në cilindo profesion që punon,...

Orloviq: Identifikohen përgjegjësit për krimin në Kralan

  Fondi për të Drejtën ka bërë kallëzim penal ndaj disa eprorëve të Ushtrisë jugosllave për krimin në fshatin Kralan të Gjakovë, thotë drejtoresha e...

Raka: Kosova, prin në Evropë në përdorimin e antibiotikëve injeksione

  Me përdorimin e injeksioneve të cef-reaksionit, grup i antibiotikësh, ne e kemi vendin e parë në Evropë, thotë në intervistë për Radion Evropa e Lirë,...

Joan Baez: Fitore të vogla dhe humbje të mëdha

  Joan Baez , këngëtare e njohur amerikane dhe aktiviste e të drejtave të njeriut, ka marrë pjesë në Forumin 2000, që është mbajtur këtë muaj...

Olters: Kosovarëve u duhen informata për menaxhim të parave

  “Sa më e zhvilluar të jetë një ekonomi, aq më të zhvilluara do të jenë instrumentet për menaxhimin e parasë që dikush posedon -...
-->