7.6 C
Gjilani
Friday, July 19, 2019

Rusmali: Lidershipi arrogant çoi në humbje PD-në

"Kryetari i Partisë, kryeministri i vendit, e prezantoi fushatën si betejën e tij personale. Fitorja dhe humbja këtë herë mund të kishin vetëm një...

Latifi: Përfshirje jo në nivel e grave në biznes

  Gratë duhet të jenë më aktive dhe më këmbëngulëse me qëllim të përfshirjes në biznes, thotë në intervistën e javës të Radios Evropa e...

Hoxhaj: Kosova aplikon për anëtarësim në Këshillin e Evropës

    Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, beson se Kosova ka përkrahjen e dy të tretave të nga 47 anëtarët e Këshillit të Evropës...

Reeker: Shqipëria të mbajë zgjedhje të rregullta

  Duke folur për zgjedhjet e 23 qershorit në Shqipëri, Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Philip Reeker, tha se u takon të gjitha palëve të...

Isufi: Nuk po na shpërblehet konstruktiviteti

    “Me marrëveshjen e fundit me Serbinë, Kosova ka lëshuar pe, duke e dëmtuar në një masë edhe interesin e saj, por kjo nuk i...

Kosovës po i imponohet krijimi republikës serbe në veri

Serbia do të provojë të bëjë shumë manovra për të penguar zbatimin e marrëveshjes së arritur në Bruksel - do të ketë hezitime, përpjekje...

Kandiq: Të ndalojmë së foluri gënjeshtrat

    Qeveria e Serbisë duhet të flasë për të kaluarën duke u bazuar në fakte. Duhet të njohë institucionet e Kosovës. Të pranojë viktimat. Në...

Sulejman Rexhepi: Forcat çlirimtare kundër regjimit të Asadit, s’janë radikale

  Ditë më parë është raportuar se një i ri nga Gostivari i Maqedonisë është vrarë në luftën e Sirisë. Kryetari i Bashkësisë Islame në...

Kusari – Lila: Në Kosovë ka burokraci

    Ambientin e të bërit biznes po e pengon burokracia nga agjenci të ndryshme qeveritare. Pengesa paraqet niveli lokal, ndërsa investimet e huaja nuk i...

Krasniqi: Serbia vazhdon politikën e dy binarëve

"Serbia vazhdon politikën e dy binarëve, në një anë sikur bën marrëveshjen me ndërmjetësimin e Brukselit për të ecur në rrugën e integrimeve evropiane,...
-->