7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Banac: Statusi evropian për veriun, Preshevën dhe Sanxhakun

Definimi i veriut si një rajon evropian, do të ishte zgjidhja më e mirë për momentin që mund të arrihet në bisedimet Prishtinë –...

Nicholas Burns: Jo status të veçantë për veriun

  Ish-nënsekretari amerikan i Shtetit, Nicholas Burns, paralajmëron se një status i veçantë politik për serbët e Veriut të Kosovës, do të vinte në rrezik...

Tereza Berger: Kush është Papa i ri?

  Ai është i njohur si një njeri mjaft i përulur dhe i interesuar për ekologji, ai nuk është një i paditur, ai ka një...

Sa ndihmon Turizmi për të njohur Kosovën e re

  Bisedë me Cuneyd Ustaibo, zëvendësministër i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, i pranishëm në ITB Berlin, që u mbyll të dielën. Panairi pati 10.000...

Njohjet s’janë blerë

    Kosova nuk ka blerë njohje se nuk ka as fonde. Deklaratat e ish-Ministrit Skënder Hyseni, se kam bërë tregti me shtetet që e kanë...

Jacobson: Asociacioni në përputhje të plotë me Kushtetutën

  Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracy Ann Jacobson, ka shprehur sërish mbështetjen e plotë të Qeverisë së Shteteve të Bashkuara për...

Blomeyer: Thaçi e Daçiq s’kanë kohë për të humbur

  Prishtina dhe Beogradi nuk kanë kohë për të humbur, dhe dy kryeministrat Hashim Thaçi e Ivica Daciq e dinë këtë gjë, thotë në një...

Thaçi: Nuk do të ketë “Republika Serpska” në veri

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se krijimi i asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë...
-->