Sunday, April 5, 2020

Sa ndihmon Turizmi për të njohur Kosovën e re

  Bisedë me Cuneyd Ustaibo, zëvendësministër i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, i pranishëm në ITB Berlin, që u mbyll të dielën. Panairi pati 10.000...

Njohjet s’janë blerë

    Kosova nuk ka blerë njohje se nuk ka as fonde. Deklaratat e ish-Ministrit Skënder Hyseni, se kam bërë tregti me shtetet që e kanë...

Jacobson: Asociacioni në përputhje të plotë me Kushtetutën

  Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracy Ann Jacobson, ka shprehur sërish mbështetjen e plotë të Qeverisë së Shteteve të Bashkuara për...

Blomeyer: Thaçi e Daçiq s’kanë kohë për të humbur

  Prishtina dhe Beogradi nuk kanë kohë për të humbur, dhe dy kryeministrat Hashim Thaçi e Ivica Daciq e dinë këtë gjë, thotë në një...

Thaçi: Nuk do të ketë “Republika Serpska” në veri

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se krijimi i asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë...