7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Kjo është strategjia për mërgimtarët

Dr. Arben TARAVARI Sërish stina e verës sjellë në vendin e tyre mijëra mërgimtarë. Por çfarë i sjellë ende në këtë vend, në këtë pjesë...

Vulgariteti nuk është gjë tjetër pos mbrojtje nga ndjenjat

  Mirishahe Limani Hiler Ju faleminderoj të gjithëve që debatuat në frymë të shëndoshë në lidhje me artikullin që kam publikuar në faqen time të Facebook-ut...

Rrymat e lidershipit serb e rus që fryjnë mbi Ballkan

  Shkruan: Prof. Lisen Bashkurti Vrasja politike e Oliver Ivanoviqit në veri të Kosovës po vihet në objektin e debatin politik dhe mediatik të Serbisë. Në një...

“Korrupsionin nuk ua solla unë…”

  Fadil Lepaja Është veç propagandë. Nuk ka korrupsion te ne. Fushata ka filluar. Paramendojeni sikur…! Lëre fare, se nuk e paramendoni dot. Duket e paimagjinueshme që...

Mos u bëni të përgazt…!

  Mirishahe Limani Hiler Të dashur mërgimtarë, ju që shkoni për pushime verore në Kosovë, bëfshit rrugëtim të mbarë. Mos harroni se populli i Kosovës nuk është...

Më 30 qershor Shqipëria do të votojë për turpin e saj

  Kim Mehmeti Shqipëria ishte edhe mbretëri dhe mbeti e braktisur nga Mbreti, që ia vodhi dhe ia morri thuajse të gjitha, duke ia lënë vetëm...

Me qen endacak e agresiv nuk shkohet n’Evropë Kosovë

  Shkruan: Mirishahe Limani Hiler Ndoshta mendoni se është titull metaforik, por jo. Ka më shumë se një vit që kam lexuar thirrje të hapura nga qytetarë...

Kuvendit i duhet edhe Komisioni për Shkurorëzime dhe ai i Gjuetisë

Shkruan: Ardian Azemi Nuk mbajë mend që Kuvendi i Republikës ka mbajt një seancë të rregullt, e që është marrë ndonjë vendim që është në...

Dita e parë në Kosovën e lirë

  Mimoza Gjevori Në kohë lufte e trishtimi, të kërcënuar nga forcat serbe, me dhimbje e lëshuam Kosovën. Ishte maji i vitit 1999. Kisha lënë prindërit...

Dashuria e Nënave tona dhe atdheun që nuk po e duam?!

Shkruan: Skënder MULLIQI Në shumë romane dhe shkrime tjera shpesh theksohet emri i nënës, që për secilin njeri është sinonim i të mirës, i fatit...
-->