7.6 C
Gjilani
Thursday, October 17, 2019

Banesa përfshihet nga flakët ndërsa pronari flinte, qeni i shpëton jetën

  Një hero i ri është shfaqur në qytetin australian të Sidnei. Qeni i racës Pomeranian shpëtoi pronarin e tij nga një zjarr që u përfshiu...

Galaxy Note me çmim të përballueshëm do të lansohet në Evropë

  Thashethemet për një Galaxy Note 10 me çmim më të përballueshëm, të intervalit mesatar, janë shfaqur gjatë javëve të kaluara.  Edhepse ka dy modele në...

Bebe Rexha duket e mahnitshme me fustan lëkure e çizme të kuqe, në Las...

  Ajo aktualisht është në turneun e saj muzikor me Jonas Brothers. Por Bebe Rexha u sigurua që të argëtohej dhe të vishej për të bërë...

Këto janë sjelljet e mira që duhet mësuar çdo fëmije

  Çdo nënë dëshiron që fëmija i saj të bëhet i edukuar. Por, në cilën moshë një fëmijë është i gatshëm që të ulet kur e...

Lëngu i lakrës ilaç për lukthin

  Lakra ka një numër të madh të përbërsve, të cilët janë shumë të mirë për shëndetin. Ajo është përdorur si mjet trajtimi për shumë...

Rreth 30 gra nga Kamenica, bëjnë ekzaminimin në mamografin mobil

  Me rastin e shënimit të muajit tetor, i cili njihet si muaj i ndërgjegjësimit në luftën kundër kancerit të gjirit, drejtoresha e Shëndetësisë dhe...

Shërbimi i urgjencës në Gjilan bëhet me dy autoambulanca të reja

  Komuna e Gjilanit i ka dorëzuar sot Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare dy autoambulanca të reja, të cilat janë investim krejtësisht i komunës në...

Mjekja e Gjilanit Burbuqe Mustafa arriti t`i sfidojë rregullat shkencore për të shpëtuar beben...

  Doktoresha e Spitalit të Gjilanit, gjinekologia Burbuqe Mustafa ka bërë një hap jashtëzakonisht të guximshëm në një rast tepër të komplikuar dhe jo vetëm...

Nis aktivitetI për nder të muajit të ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit

  Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Viti, ka filluar me aktivitetet për ndërgjegjësimin për kancerin e gjirit dhe atë në kuadër të muajit tetor...

Në Viti u shënua Dita Ndërkombëtare e Zemrës

  Komuna e Vitisë, konkretisht Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Viti, ka shënuar sot Ditën Ndërkombëtare të Zemrës. Me këtë rast në qendër të...