7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Nëna mori lule me vite nga djemtë e saj që i dinte të vdekur

  Dy vëllezër amerikanë John dhe Clarence Anglin ishin të burgosur në burgun famëkeq “Alcatraz”, dhe u bënë të vetmit që arritën të arratiseshin nga...

Galaxy S12 do të ketë jetëgjatësi shumë më të madhe të baterisë

  Telefonat inteligjentë janë mbresëlënës në një numër mënyrash, por të qenit në gjendje të zgjasin një fundjavë të tërë pa pasur nevojë ti mbushni...

Granit Xhaka shumë shpejt pritet të bëhet baba

  Graniti së shpejti babë, dashuria disa vjeçare me Leonitën pritet të sjellë frytin e parë në familje. Duket se gruaja e yllit të Arsenalit është...

Mos i shtyni punët e vështira për më vonë

  Sipas hulumtimeve psikologjike, ajo që na duhet të gjithëve është një sistem për të mbaruar sa më shumë punë. Shumë njerëz i shmangen sistemeve dhe...

Këto janë përfitimet shëndetësore që i gjejmë te karrotat

  Karrotat kanë rol të mahnitshëm shëndetësor duke filluar nga roli i tyre në tretjen e ushqimit e deri te lëkura e thonjtë në trupin...

Supë e ftohtë nga panxhari i kuq dhe xhenxhefili për pak minuta

  Këtë bombë freskuese vitaminoze duhet ta provoni! Bëni racion të shijshëm dhe të shëndetshëm i cili do t’ju kënaqë. Përbërësit: – 6 panxharë të kuq; – 1 filxhan...

Fshati në Poloni, atje ku lindin vetëm femra

  Një skuadër zjarrfikësish e gjitha e përbërë nga femra. Është një rast i rrallë por është bërë një domosdoshmëri në kushtet kur në fshat...

YouTube Originals do të jetë pa pagesë nga shtatori

YouTube, gjiganti i faqeve të internetit për ndarjen e videove, njoftoi se duke filluar nga 24 shtatori i këtij viti, përdoruesit jo pagues të...

Çunmulaj i përgjigjet me ironi fansit që e quajti “të llastuar”

  Modelja e njohur Emina Çunmulaj është shumë aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Ajo ndan çdo ditë me fansat fotografi dhe video të ndryshme...

Si ta shndërroni pasionin tuaj në karrierë të mirëfilltë

  A jeni të lodhur duke bërë ditë pas ditë një punë të cilën nuk e pëlqeni, por që fatkeqësisht jeni të detyruar sepse nuk...
-->