Monday, May 25, 2020

Pse në disa raste kur takojmë dikë “na zë rryma”

  Mund të ndodhë dhe jo aq rrallë që trupi i njeriut të shfaqë rryma të energjisë elektrike statike, të padukshme për syrin të cilat...

Apple i ka klasifikuar MacBook Air dhe MacBook Pro si laptopë të vjetër

  Laptopët e Apple nuk janë të lirë dhe të gjithë ata që duan ta blejnë një, llogarisin ta shfrytëzojnë për një kohë të gjatë,...

Dua Lipa dhe emrat më të njohur të muzikës pjesë e një koncerti ’24...

  Artistë nga e gjithë bota do të realizojnë ‘live’ një koncert dixhital në 29 maj për OHM Live, në një përpjekje për të mbledhur...

Këshilla për të pasur një karrierë të sigurt

  E kush nuk do të donte të ishte i suksesshëm. Por, që kjo të bëhet realitet, ndiqni këshillat tona më poshtë: Vendosni objektiva – Të pasurit e...

Helmimi nga ushqimi, tre rregullat kryesore të shërimit

  Bakteret janë të paevitueshëm në çdo ushqim që njerëzit konsumojnë çdo ditë. Megjithatë, nëse njeriu nuk tregon kujdes në përpunimin, gatimin dhe ruajtjen e ushqimeve,...

Tiramisu shtëpie me çokokrem, ëmbëlsia më delikate në një pjatë

  Nëse mendonit se recetat klasike nuk mund të bëhen akoma edhe më të mira, gaboheshit. Recetën që ju prezanton sot e vërteton se një ndryshim...

Shkencëtarët e NASA-s zbulojnë universin paralel, ku koha ecë mbrapa

  Shkencëtarët e NASA-s kanë lansuar prova të një universi paralel, menjëherë pranë universit tonë, ku të gjitha rregullat e fizikës duket se funksionojnë në...

1 deri në 3 miliardë njerëz pritet të preken nga nxehtësia e padurueshme

  Gati gjysma e popullsisë aktuale në botës mund të preket me një nxehtësi të padurueshme deri në vitin 2070, ka zbuluar një studim i...

Galaxy Note 20 pritet të prezantohet gjatë muajit gusht

  Galaxy Note 20 pritet të prezantohet gjatë muajit gusht, nëpërmjet një aktiviteti në internet, duke u bërë kështu produkti i parë që Samsung e...

Ava Max rikthehet në kohë, gjithnjë me stil e me shije

  Këngëtarja shqiptare Amanda ‘Ava’ Koci, është një këngëtare mjaft e njohur në skenën muzikore ndërkombëtare. Krijuesja e shumë hiteve, 26 vjeçarja Ava Max, njihet edhe...