7.6 C
Gjilani
Sunday, September 22, 2019

Kështu mund të krijoni atmosferë pozitive në shtëpi

  Shtëpia është vendi ku ndiheni më mirë, një vend strehimi nga armiqësitë e jashtme. Është një vend ku ktheheni në fund të ditës dhe...

Përfitimet shëndetësore që merrni nga fiku

  Fiku është një prej frutave të shijshme të sezonit veror, por ka edhe shumë vlera ushqyese. Fiku është i rëndësishëm për sistemin imunitar pasi ka...

10 shprehi që ju bëjnë të pasur

Të bëheni milionerë nga përpjekjet tuaja nuk është një gjë e lehtë. Por, për individët të cilët kanë arritur këtë gjë në të kaluarën,...

Hurma arabie me qumësht, kura që bën mrekulli për shëndetin

Është një ndër kurat më të lashta popullore përdorur mijëra vite më parë për t’u mbrojtur nga sëmundjet, për të mbajtur organizmin e fortë...

Receta për sallatën më të mirë me kastravec

  Përbërësit: 2 mollë; – 1 rrepëlakër e vogël; – 1 kastravec; – 4 grushte rukolë; – 3 lugë përzierje drithërash, – bizele sipas shijes. Përbërësit për shtojcë: – 180 g jogurt grek...

Zhdukja më e madhe katastrofike ndodhi 2 miliardë vjet më parë

  Zhdukja më e madhe katastrofike në Tokë nuk u ndodhi dinozaurëve. Një studim i ri zbuloi se kjo ndodhi rreth 2 miliardë vjet më parë. Fenomeni...

Babai e humbi në stacionin e trenit, vajza gjen prindërit pas 20 vitesh

  Historia e Yulia Gorina është një fund i lumtur. Vajza tani është 24 vjeçe dhe ka gjetur babain e saj, pasi e humbi kur...

Nesër hidhet në treg celulari portativ “Galaxy Fold”

  Të enjten, Samsung njoftoi lancimin e të shtrenjtit dhe problematikut Galaxy Fold, i cili do të jetë celulari i parë portativ që tregun botëror. “Galaxy...

Dua Lipa, gjithmonë kujtoj rrënjët e mia dhe të krenohem për këtë

  Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, së fundmi ka dhënë një intervistë ekskluzive për revistën e famshme Vogue, ku ka folur rreth më...

Këshilla për lumturi çdo ditë të javës

  Shpeshherë pyesim veten se ç’mund të bëjmë për ta bërë veten tonë të lumtur në një kohë të shkurtër. Për gjërat që i kemi...
-->