Wednesday, February 26, 2020

Samsung zbulon linjën e re të televizorëve në Maltë

  Samsung Electronics zbuloi ditën e djeshme linjën e tij evropiane të televizorëve dhe pajisjeve të audios për vitin 2020, duke përfshirë inovacionin Q950TS QLED...

Arilena do e këndon “Shaj” në anglisht

  Këngëtarja që do ta përfaqësojë Shqipërinë sivjet në Eurovizio, Arilena Ara ka treguar disa gjëra rreth këngës “Shaj”. “Në Los Angelos udhëtuam për të punuar...

Katër gabime të zakonshme të karrierës që duhet shmangur

  Siç thoshte dikur Albert Einsteini: “Një person që nuk ka gabuar kurrë, asnjëherë nuk ka provuar diçka të re”. E vërteta është kjo: Nëse...

Këta çajra ju ndihmojnë ta luftoni gripin

  Hulumtimet e shumta nuk kanë arritur në përfundime të sakta se deri në çfarë mase çajrat mund të shërojnë gripin dhe të ftohtin, megjithatë,...

Kek i butë me të bardha vezësh, ëmbëlsira e veçantë

  Kekut të butë e të ngrohtë plot aromë nuk mund t’i thotë askush jo. Recetat e tij janë nga më të pafundmet, pasi është një...

Janari më i ngrohtë në 141 vitet e fundit

  Të dhënat e Drejtorisë nacionale për oqean dhe atmosferë (NOAA) tregojnë se sipas evidencës klimatike të ruajtura për 141 vjet, temperatura mesatare e tokës...

Variante 4G të Galaxy S20 do të ofrohen në tregje të caktuara

  Për dallim nga telefonat Samsung Galaxy S10 të vitit të kaluar, Samsung e bëri qëllim për të ofruar 5G në të gjithë telefonat inteligjentë...

Jennifer Lopez sjell koleksion të këpucave dhe çantave

  Jennifer Lopez po e çimenton vendin e saj edhe në industrinë e modës. Camuto Group sot njoftoi se ka lëshuar koleksionin e Jennifer Lopezit me...

Si ndikon rrahja e fëmijës në personalitet

  Se a duhet rrahur apo jo fëmija është ende një debat i nxehtë në botën Perëndimore. Shumica e njerëzve mbi moshën 30-vjeçare janë rritur duke...

Vetitë dhe vlerat shëndetësore të pjeshkës e nektarinës

  Ato janë të pasura me vitaminat A, E, C, K B1, B2, B3, B6, beta karoten, folat dhe acid pantotenik. Pjeshkët ofrojnë një sërë vlerash...