7.6 C
Gjilani
Sunday, September 22, 2019

Dy kivi në ditë ndihmojnë shëndetin

  Kivi është një super frut dhe kjo i atribuohet përmbajtjes së lartë të vitaminës C, kaliumit dhe bakrit, të cilat janë të dobishme dhe...

Inteligjenca në plan të dytë, duhet vullnet për të qenë i suksesshëm

  Vullneti është më i rëndësishëm se niveli i inteligjencës kur vjen fjala tek të qënit i suksesshëm. Psikologes Angela Duckworth iu deshën vite të tëra...

Sandviçi më i mirë të cilin do ta provosh ndonjëherë!

  Përbërësit: 4 feta buke për tost; – 2 lugë majonezë; – 1 lugë mustardë; – 4 feta proshutë; – 4 feta mish të tymosur gjeldeti; – 2 feta emmentaler apo...

Shkencëtarët paralajmërojnë: Dimri mund të mos ekzistojë më!

  Qetësohuni! Bëhet fjalë për Australinë. Shkencëtarët atje kanë zbuluar se në vitin 2050 nuk do të ketë më dimër në këtë kontinent, por një...

Ndërtohet hoteli i parë në hapsirë me pamje nga toka

  Hoteli i parë i hapësirës është një “hap” larg përfundimit, pasi së fundmi është zbuluar dizajni. Ai do të jetë në formën e një stacioni hapësinor që sillet...

Njihuni me Galaxy A30s të ri

  Me opsione themelore të përmirësuara, tani edhe më të fuqishme. Samsung Electronics zbuloi sot smartfonin e ri Galaxy A30s, duke prezantuar një pamje të re...

Ariana Grande kërkon dëmshpërblim prej 10 milionë dollarësh nga Forever 21

  Ariana Grande hedh në gjyq markën e famshme të rrobave për 10 milionë dollarë. Këngëtarja Ariana Grande po kërkon dëmshpërblim prej 10 milion dollarësh nga...

Çka bëjnë njerëzit e suksesshëm që në orën e parë të ditës

  Thuhet se ora e parë e ditës është më e rëndësishmja. Kujdesuni të ndërmerrni disa hapa të vegjël për tu siguruar se nuk do...

Xhenxhefili, ilaç natyral për lëkurë dhe flokë

  Shumë njerëz i dinë përfitimet që ia sjellë xhenxhefili shëndetit tonë trupor, duke filluar nga trajtimi i dhimbjeve të stomakut deri tek dhimbjet e...

Speca të mbushur me lakra

  Duart e vyera të gjysheve tani janë të gatshme për t’i përgatitur turshitë: speca të mbushur me lakra të grira Përbërësit: – 15 – 20 speca...
-->