7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Kujdes, këto tri gjëra ju mbajnë larg suksesit

  Psikologu dhe eksperti i Inteligjencës Emocionale (EQ), Travis Bradberry, pretendon se njerëzit që nuk i bëjnë këto tri gjëra automatikisht bëhen më të suksesshëm. Ai...

Viti 2015, me sigurime shëndetësore

  Prishtinë, 4 janar 29014 – Viti 2015 do të jetë vit, kur qytetarët e Kosovës do ta kenë kartelën e sigurimeve shëndetësore,ka thënë ministri i Shëndetësisë, Ferid...

Gashi paralajmëron bashkëpunimin “My Year” me G-Eazy

  Hip hop ylli shqiptar, Gashi, duket se ka vendosur që vitin 2019 ta bëjë vitin e tij në tregun muzikor amerikan. Reperi shqiptar i cili...

iPhone X prej 4,000 dollarësh me baterinë e vet diellore

  Një prodhuesi rus i aksesorëve, i quajtur Caviar, lëshoi ​​një nga iPhone më të shtrenjtë që mund të blini. IPhone X Tesla është  një iPhone...

Duhet të dëgjosh zemrën, apo mendjen?

  Përpara se të dëgjosh zemrën, merr disa minuta kohë për ta lënë mendjen që të “pajtohet” Ti je i ndarë mes dy zgjedhjeve: njëri është...

Audi njofton se do të prodhojë vetëm 50 njësi të këtij modeli

  Kompania gjermane Audi, ka bërë të ditur se do ta lansojë një njësi të limituar të modelit RS6+ që është kombinim, mes veturës së...

Kafja nuk është e mirë herët në mëngjes

Zgjimi herët në mëngjes ka përfitime të shumta shëndetësore. Ai ju mundëson të shkoni në shtrat më herët në mbrëmje dhe të jeni në...

Lexoni një libër dhe përmirësojeni shëndetin tuaj

  Ne mund të lexojmë për qejf, por letërsia është më shumë se sa thjesht zbavitje. Shumë studime tregojnë për efektin shumë pozitiv të leximit...

Përfitimet shëndetësore nga kamomili

  Çaji, sidomos ai i kamomilit, është pjesë e momenteve ideale të qetësisë shpirtërore dhe fizike. Arti i të shijuarit të çajit ka lindur në...

Si po e ndryshon teknologjia dashurinë?

  Teknologjia e zhvilluar, e cila po ndikon në jetët tona, nuk mund ta mohojmë se ka efektet e saj edhe në jetën tonë romantike....
-->