7.6 C
Gjilani
Friday, November 15, 2019

Dua Lipa e mbuluar nga ‘zjarri’, tregon se çfarë ka pasion

  Këngëtarja nga Kosova, Dua Lipa është emër tejet i pëlqyer nga publiku. Duke qenë mëse aktive si në koncerte ashtu edhe në rrjete sociale Lipa...

iPhone 11 që lansohet në shtator, pritet t’i ketë tri kamera

  Pamjet e reja që janë shpërndarë në internet, e tregojnë atë që duket si iPhone 11, në pjesën e pasme të së cilës janë...

Këta janë shtatënjakët e parë në botë, ja si duken tani pas 18 vitesh...

Viti 1997 ishte vit që solli ndryshime rrënjësore për familjen McCaughey. Bobbie dhe Kenny McCaughey një vit më parë ishin bërë prindër të një vajze...

Vaji i ullirit mbron nga sëmundjet kronike

  Nutricionistët do të bien dakord: vaji ullirit është mbreti i vajrave. Me këtë, sigurisht që mendohet për vajin e ullirit ekstra virgjin i cili...

Vuani nga pagjumësia? Ja 6 mënyra si mund të flini brenda pak minutash

  Të gjithë e dimë se një gotë me qumësht të ngrohtë pas një dushi në darkë të sjell gjumë të qetë, por për fat...

A jeni për Mars?

  Shkruan: Daisy SINDELAR Këtë pranverë, fondacioni “MarsOne” ka filluar kërkimin e katër njerëzve që ata thonë se do të bëhen banorët e parë njerëz në Mars. Tash,...

Alma Bektashi kërkon vetëm këngë që mbesin

Sepse nuk dëshiron të bëjë një këngë për verë apo për programe fesrtive. Kjo ka qenë ajo se pse këngëtarja Alma Bektashi nuk ka sjellë...

Shpiket aplikacioni që gjurmon të dashurin tuaj

Kompania Uber e cila operon në fushën e teknologjisë së transportit, ka përditësuar aplikacionin e saj “Family Profiles”, duke ofruar mundësinë për të gjurmuar...

Shakira lider në Facebook

  Këngëtarja kolumbiane, Shakira, udhëheq me numrin e njerëzve që e kanë pëlqyer faqen e saj në Facebook. Mbi 86.7 milionë pëlqime ka faqja e...

Ilaçi që la doktorët gojëhapur: Vetëm qumësht dhe hudhra…

Shumë e shumë njerëz janë të interesuar për shëndet të mirë, por assesi nuk pranojnë të marrin ilaçe farmaceutike. Për këta njerëz, ilaçi i...