Tuesday, January 28, 2020

India krijon astronauten e parë robot

  Agjencia hapësinore e Indisë ka krijuar për herë të parë roboten që do të udhëtojë në hapësirë këtë vit si pjesë e misionit të...

Indi, gjeli vret të zotin

  Një burrë indian ka vdekur pas një përleshjeje me gjelin e tij, ndërsa ishin rrugës për një dyluftim gjelash. 50-vjeçari Saripalli Chanavenkateshwaram Rao, u godit...

Si ta shihni kush e përdor Wi-Fi tuaj?

  Nëse keni rrjet Wi-Fi në shtëpinë/zyren tuaj, është mjaft e rëndësishme ta shikoni se kush po e përdor atë. Këtu keni disa metoda që çdokush...

Kështu mban titullin kënga e re e Dua Lipës

  Dua Lipa ka zbuluar datën e lansimit të projektit të ri. Dua Lipa po e arsyeton mungesën e saj në skenën muzikore për gjatë vitit...

Si të zgjohet dëshira për mësim te fëmijët me tri veprime

  Ekzistojnë disa veprime me ndihmën e të cilave prindërit mund t’i ndihmojnë fëmijës në zgjimin e dëshirës për mësim Shpesh fëmijët e humbin dëshirën për...

Ushqimi vegan dhe ndikimi i tij në shëndetin e njeriut

  Ushqimi vegan duket me të vërtetë i shëndetshëm, por a ju bënë mirë me të vërtetë? Numri i njerëzve që nuk ushqehen më me mish...

Shkopinj me Djath Shkopinj me Djath

  Përbërësit: 400 gr miell 2 ve 2 lugë të vogla krip 150 gr djath të fortë 200 gr margarin të prerë në copa të vogla 1 pluhur për pjekurina Për lyerje: 1...

NASA dhe SHBA kërkojnë kthimin e pajisjes misterioze nga Adriatiku

  Midis ishujve të Mljetit dhe Shën Andrew në Dubrovnik, peshkatarët tërhoqën një pajisje të çuditshme në rrjeta. Pajisja elektronike nuk kishte shenja dhe identitet të...

Lloji i ri i baterisë: Nuk do keni nevojë ta mbushni telefonin për 5...

  Shkencëtarët në Melburn kanë zhvilluar një bateri litium-squfuri që ka pesë herë kapacitetin e baterive litium-jon. Kjo bateri mban efikasitet 99 për qind mbi 200...

Festivali i akullit, destinacioni perfekt për adhuruesit e dëborës

  Nëse ju pëlqen dëbora dhe parapëlqeni destinacione të ftohta, atëherë Festivali Ndërkombëtar i Skulpturës së Akullit dhe Dëborës Harbin është vendi perfekt për ju. I...