7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Si t’i përdorni farat e pjeprit për të mbrojtur shëndetin tuaj

Veshkat janë një prej organeve më të rëndësishme në trupin e njeriut, ndaj është e rëndësishme që t’i mbroni ato. Dëmet kryesore i shkaktojnë radikalet...

Recetë: Petulla me hudhër e kos

  Përbërsit: 300 gram miell 1 litër kos 2 lugë kafe sodë buke 1 kokërr vezë 4 lugë gjelle vaj ulliri 250 ml ujë të vakët pak nenexhik vaj për skuqje 4-5 thelpi hudhër kripë UDHËZIMET 1.Në...

Shkencëtarët zbulojnë plastikë në pikat e shiut

  Një studim i realizuar nga shkencëtarët e Departamentit të Punëve të Brendshme dhe të Agjencisë së Vëzhgimit Gjeologjik në SHBA kanë zbuluar se plastika...

Gruaja bllokohet për 27 orë në ashensor, shpëton falë verës

  Një grua në Padova të Italisë mbeti e bllokuar për 27 orë në një ashensor. Ajo po largonte disa gjëra nga apartamenti i saj dhe...

Apple Watch mund të lansohet në shtator, me kontrolle shëndetësore

  Në vitet e fundit, Apple Watch është zhvilluar në masë të madhe dhe ka arritur që nga një orë e zgjuar, të ofrojë edhe...

Dua Lipa impresionon Anwarin me vallëzim

  Anwar Hadid ka publikuar një video të këngëtares. E gjithë vëmendja e publikut është mbi lidhjen e Dua Lipës dhe Anwar Hadid të cilët janë...

Teknika për të përmirësuar menaxhimin e kohës tuaj

Sigurisht, ju dëshironi të menaxhoni kohën tuaj. Kush nuk e dëshiron një gjë të tillë? Por si shumica e njerëzve keni luftuar me këtë...

Kura e mrekullueshme për shëndetin: Hurma arabie me qumësht

  Është një ndër kurat më të lashta popullore përdorur mijëra vite më parë për t’u mbrojtur nga sëmundjet. Është një ndër kurat më të lashta...

Samsung po përgatit një telefon me një bateri masive

  Vitin e kaluar, Samsung njoftoi një ndryshim të politikave kur bëhet fjalë për biznesin e tyre me telefona. Telefonat më të mirë të Samsung, përfshirë...

Dukagjin Lipa publikon foto me Calvin Harris nga “Sunny Hill”

  Këtë vit festivali ndërkombëtar i muzikës “Sunny Hill” u mbajt me datën 2, 3 dhe 4 gusht, ndërsa u përmbyll me sukses edhe ky...
-->