Tuesday, January 28, 2020

Fundet që do të jenë trendi në 2020-ën

  Cilat do të jenë modelet ‘top’ të pranverës 2020? Fundet me pala dhe ato prej lëkure do të jenë ende në qendër të vëmendjes...

Shurup i përgatitur në shtëpi

  Shumë njerëz kanë koll disa herë gjatë vitit, e bashkë me të edhe gëlbazë. Trupi jonë mund të prodhojë rreth 1 deri në 1.5...

Majk dhe Capital T po sjellin bashkëpunimin e radhës

  Majk dhe Capital T po vijnë me bashkëpunim. Dy reperët më të komentuar të momentit, Capital T dhe Majk po vijnë me bashkëpunim. Faqja ‘HipHopShqip’ në...

Musaka me bishtaja

  Përbërësit: – 600 g bishtaja; – 300 g mish të bluar; – 1 presh; – 1 karotë; – spec i bluar; – piper; – kripë, – vaj; – 3 vezë; – 4 – 5...

Shkretëtira e Arabisë Saudite mbulohet nga bora

  Pjesë të tëra të Arabisë Saudite u mbuluan nga dëbora të premten, veçanërisht në rajonet veriperëndimore si malet e Dahr. Videot e reshjeve të...

Xiaomi Mi 10, imazhe që tregojnë si do të mund të dukej telefoni i...

  Telefonat e rinj të mençur po vijnë. Më së voni në panairin e telefonisë celulare në Kongresin Botëror, në fund të shkurtit, do të...

Ledina Çelo: Si më braktisën në Eurovizion

  Ledina Çelo ka qenë e ftuar në emisionin “Këndo këngën time”  I ka munguar prej vitesh skenës shqiptare por nuk ka humbur asgjë nga shkëlqimi...

Disa arsye se përse duhet ta monitoroni aktivitetin e fëmijës në internet

  Disa nëna, baballarë dhe gjyshër janë në dilema se a duhet monitoruar fëmijët në internet apo jo. Shumë prej tyre nuk duan ta bëjnë këtë...

Për një mendje të fortë e të shëndetshme sa ujë duhet të pini?

  Hidratimi është një nga elementët thelbësore të një jete të shëndetshme. Çdo ditë trupi ynë humbet 2 deri 3 litra ujë nga djersitja apo lëvizjet,...

Gjoks pule me susam

  Përbërësit: 350 g gjoks pule me feta 1 vezë 50 ml qumësht 60 g miell i bardhë 40 g fara susami 100 ml vaj luledielli kripë Përgatitja: 1. Në një tas rrihni vezën...