7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 22, 2019

Dukja e Ava Max me flokë ngjyrë rozë

  Ava Max po vazhdon të jetë në qendër të mediave ndërkombëtare. Këngëtarja shqiptare tashmë ka sjell disa projekte muzikore dhe ka mbajtur koncerte të...

Jonida shkoi në finale, Eleni bën gjestin e veçantë për këngëtaren shqiptare

  Mbrëmjen e kaluar, Shqipëria u kualifikua në finalen e “Eurovision-it” që u mbajt në Tel Aviv, në Izrael. Jonida Maliqi shkëlqeu me performancën e...

Bebe Rexha shpërblehet me çmimin “Kënga më performuese e vitit”

  Çmimet BMI janë ceremoni vjetore për kompozitorë në zhanre të ndryshme të organizuara nga Broadcast Music, Inc., duke nderuar autorët e këngëve dhe këngëtarët...

Dua Lipa me një shkrim epik gëzon çmimet e fituara

  Shqiptarët nuk kanë të ndalur së fituari çmime prestigjioze në sfera të ndryshme. Së fundmi Dua Lipës ju shtuan edhe dy çmime nga  “Recording Academy”. Përmes...

Kjo është aktorja më e bukur e të gjitha kohërave

  Michelle Pfeifer, Brigitte Bardot, Audrey Hepburn: çdo epokë ka pasur aktoren e saj ikone, një grua që mishëronte jo vetëm bukurinë, por aftësinë e...

Ramë Lahaj do të interpretojë “La Traviata” në teatrin e Los Angeles

  Tenori nga Kosova me famë botërore, Ramë Lahaj, do të ngjitet edhe në teatrin e Los Angeles-it për të performuar. Nëpërmjet një postimi në Facebook,...

Dua Lipa projekt të ri muzikor: Jam e emocionuar dhe nervoze

  Dua Lipa po punon për sjelljen e projekti të ri muzikor. Këngëtarja me origjinë shqiptare njoftoi fansat për lajmin e mirë me anë të një...

Rita Ora: Do të ishte e mrekullueshme sikur të bëja një këngë në shqip

  Rita Ora javë më parë qëndroi në Kosovë për një aktivitet humanitar në kuadër të organizatës së UNICEF-it. Ajo së fundi ka dhënë një intervistë...

Bebe Rexha ndryshon ngjyrën e flokëve, ja si duket tani

  Bebe Rexha ka zbuluar imazhin e saj të ri përmes Instagramit. Bebe Rexha është një nga artistet më të njohura në arenën ndërkombëtare. Në rrjetin social...

Bebe Rexha fiton çmim në “Billboard Music Awards”

  Është mbajtur në mbrëmjen e 1 majit nata e ndarjes së çmimeve të muzikës, “Billboard Music Awards”. Ky festival shpërbleu me më së shumti çmime...
-->