7.6 C
Gjilani
Monday, March 25, 2019

Bebe Rexha:Mos e urreni atë që nuk i keni dhënë mundësi që të shprehet

  Bebe Rexha është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja ka paralajmëruar që këtë vit do të jetë e pranishme pranë...

Ava Max: Kam lindur në SHBA, por jam 100% shqiptare

  Këngëtarja me origjinë shqiptare Ava Max po arrin sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar. Ajo për të tretën javë radhazi qëndron në krye...

Rita Ora me dy nominime në ndarjen e çmimeve ‘Brit Awards’‘

  Sukseset e këngëtareve shqiptare në botë po shtohen çdo ditë e më shumë. Pas Dua Lipës e cila u nominua katër herë në ndarjen e...

Era Istrefi bëhet sërish bionde

  Këngëtarja Era Istrefi është bërë bionde. Ndonëse njihet për stilin e saj të veçantë, Istrefi ka eksperimentuar mjaft me pamjen e saj përgjatë këtyre...

Çfarë po paralajmëron Rita?

  Këngëtarja e famshme shqiptare, Rita Ora, ka bërë një postim në Instagram duke paralajmëruar diçka të re. “Mezi po e pres këtë fundjavë pasi kam...

Suksesi shqiptareve Dua Lipa dhe Bebe Rexha nuk ndalet

  Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndahet. Këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht me 3 dhe2 nominime. Pas dy...

Pasi i shkroi publikisht Flori, Bebe Rexha flet sërish rreth statusit

  Bebe Rexha ditë më parë përmes rrjeteve sociale kishte shkruar se po kërkon të dashur. Bebe Rexha pas atij statusi natyrisht se ka pranuar shumë...

Gashi paralajmëron bashkëpunimin “My Year” me G-Eazy

  Hip hop ylli shqiptar, Gashi, duket se ka vendosur që vitin 2019 ta bëjë vitin e tij në tregun muzikor amerikan. Reperi shqiptar i cili...

Dua tregon pjesë nga klipi që do publikohet më 25 janar

  Këngëtarja shqiptare Dua Lipa është gati për të sjellë këngën e re bashkë me klip më 25 janar. Kënga mbanë titullin “Swan Song”, e që...

Bebe Rexha kërkon të martohet

  Bebe Rexha është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja ka sjell disa projekte muzikore gjatë vitit që lamë pas vetes...
-->