7.6 C
Gjilani
Monday, August 26, 2019

Disa gabime që duhet t’i shmangë çdo prind

  Shumë prindër kanë përjetuar disa situata të pakëndshme kur e kuptojnë se sjelljet e fëmijëve të tyre kanë ndryshuar, por ata nuk mund ta...

Këshillat që duhet të ndiqni për një jetë më të qetë

  Përditshmëria është goxha e ngarkuar dhe shpeshherë e rrëmujshme, jo më kot ka ditë kur stresi na pushton të gjithëve. Gjatë ditës secili nga ne...

5 mënyra si t’i ktheni në “yje” punonjësit dembelë

  Ndryshimi i stafit ju kushton me kohë dhe para të cilat mund të mos i keni. Ja se si të keni një ekip më...

Njerëzit e pasur në botë i ndjekin këto pesë sekrete

  Shumica e njerëzve i konsiderojnë milionerët si njerëz që nuk kanë nevojë të brengosen për paratë më asnjëherë. Këta janë njerëz që kanë njohuri të...

Vuani nga pagjumësia? Ja 6 mënyra si mund të flini brenda pak minutash

  Të gjithë e dimë se një gotë me qumësht të ngrohtë pas një dushi në darkë të sjell gjumë të qetë, por për fat...

Përshtateni orarin e punës që të jeni më produktivë

  Të punuarit më shumë a do të thotë se do të përfundoni më shumë? Ky është një keqkuptim i zakonshëm, por e vërteta është...

Njerëzit egoistë mendojnë se janë qendra e universit

  Mos jini personi i cili gjithmonë mendon për vete, dhe se duhet të marrë gjithçka. Mos harroni se njerëzit e tjerë janë aq të...

Këto 6 mënyra iu ndihmojnë të flini brenda pak minutash

  Të gjithë e dimë se një gotë me qumësht të ngrohtë pas një dushi në darkë të sjell gjumë të qetë, por për fat...

Njerëzit e mençur s’kryejnë shumë punë njëkohësisht

  Ti me siguri ke dëgjuar se të kryesh shumë punë në të njëjtën kohë është një gjë e keqe, por studimet e reja tregojnë...

Nëse dëshironi të jeni të lumtur, hiqni dorë nga këto tri gjëra

  Të gjithë ndonjëherë ndihemi pa disponim, pavarësisht se nuk kemi arsye për t’u ndjerë keq. Hulumtimet sugjerojnë se ka disa arsye për depresion dhe palumturi...
-->