7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Fjalët që nuk duhet t’ju thoni fëmijëve

  Të ruash qetësinë kur fëmijët bëjnë pikërisht të kundërtën e asaj që u thuhet, duket thuajse e pamundur. Pikërisht në këto situata, specialistët kanë konstatuar...

Njerëzit e mirë falin mijëra herë, por kur ikin, nuk kthehen më kurrë

  Në një botë që po pakësohet gjithnjë e më shumë në vlera dhe principe, bëhet gjithnjë e më e vështirë të dish se kujt...

Krijoni një rutinë të fuqishme mëngjesi

  Filloni duke u zgjuar dy orë më herët se zakonisht. Po, e dimë; kjo tingëllon e tmerrshme. Por provojeni. Mund të funksionojë për ju. Njëra...

Këshillat që ju duhen për t’u mbrojtur nga i nxehti

  Kemi hyrë në ditët më të nxehta të vitit dhe gjatë kësaj periudhe është e rëndësishme që të kujdeseni për shëndetin tuaj, pasi i...

Bebe Rexha në kopertinën e revistës Grazia

  Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, po vazhdon të jetë një emër shumë i përfolur në mediat ndërkombëtare. Së fundmi, ajo ka pozuar...

4 mësime për të arritur qëllimet tuaja

  Sa më i madh të jetë qëllimi, aq më shumë hapa të vegjël janë të nevojshëm për ta arritur atë. Të gjithë kemi qëllime. Pyetja...

Shenjat që ju dërgon trupi që tregojnë që nuk jeni të lumtur

  Lumturia nuk është vetëm një gjendje dhe një qëndrim pozitiv gjatë jetës. Lidhet gjithashtu  me procese të caktuara kimike në trup. Në veçanti hormonet që...

Tetë gjëra që ua shterojnë energjinë

  Një grua mund të jetë vërtet e lumtur, vetëm kur vetëdijesohet, para së gjithash, se është një grua. Vetëm atëherë mund të jetë e realizuar...

Zakonet që duhet t’i shtoni në rutinën tuaj për të qëndruar në formë

  Shumicën e kohës ne mendojmë se të qenit i shëndetshëm merr shumë kohë, përpjekje dhe para. Por në realitet, ju mund ta ktheni jetën tuaj...

Maska ideale për flokë të yndyrshme

  Flokët e yndyrshëm janë një problem shqetësues për shumë persona, për këtë është e rëndësishme që ne të kujdesemi me metoda të ndryshme natyrale...
-->