7.6 C
Gjilani
Tuesday, July 16, 2019

Apple po punon në një iPad të palosshëm me rrjet 5G

  Sipas ‘China’s Economic Daily News’, Jeff Lin, një analist me IHS Markit, beson se Apple po krijon fshehurazi një iPad të palosshëm me rrjet...

Një teknologji e re ekrani dyfishon jetëgjatësinë e baterisë së smartfonëve

  Një prej armiqve më të mëdhenj të baterive të smartfonëve janë padyshim ekranet. Dita ditës po bëhen më të mëdhenj dhe siç e demonstron...

Apple është duke punuar në një tastierë të re për MacBooks

  Dizajni problematik i tastierës së njohur si flutur, që ndodhet në MacBooks, mund t’i takojë të kaluarës. Ming-Chi Kuo që është i afërt me kompaninë...

Galaxy Note 10 do të sjell kamerën speciale që mundëson imazhe 3D

  Samsung do të zbulojë Galaxy Note 10 më 7 gusht, edhe pse ne tashmë i njohim shumicën e sekreteve të pajisjes. Ashtu si fakti se...

Konfirmohet lansimi global i LG G8S

  Shumë tifozë të LG kanë qenë në kërkim të G8S ThinQ, megjithatë, kompania e ka mbajtur atë drejtpërsëdrejti jashtë mundësive të botës.  LG prezantoi këtë...

Kosova rënditet e 60-ta në botë për shpejtësin e internetit

  Krahasimet e shërbimeve të telekomunikimit i ka bërë faqja e specializuar britanike “Cable.co.uk” e në të cilën sa i përketë shpejtësis së internetit, Kosova...

Samsung do të lansojë telefonin e dytë të palosshëm

  Korea Herald ka cituar The Investor rreth planit të Samsung për lansimin e pajisjeve të shumta të palosshme, duke përfshirë një telefon që shpaloset...

iPhone 11r i 2019 do të ketë bateri më të madhe se iPhone Xr

  Një raport i kohëve të fundit nga Koreja sugjeron se pasardhësi i iPhone XR i këtij viti – iPhone 11R i 2019, do të...

Mësohet data e arritjes së Samsung Galaxy Note10

  Samsung lansoi Galaxy Note 9 më 9 gusht të vitit të kaluar dhe kompania e Koresë së Jugut pritet të lansojë Galaxy Note 10...

Samsung mund të befasoj me lansimin e një telefoni të ri, në fund të...

  Menduam që gjysma e dytë e vitit për Samsung përbëhej nga Samsung Galaxy Note 10, riparimin dhe lansimin e Galaxy Fold të Samsung dhe...
-->