Sunday, April 5, 2020

Samsung, lider global për telefonat mobil

  Samsung mbetet lider global për telefonat mobil. Sipas raportit të fundit të publikuar nga Strategy Analytics. kompania ka shitur më shumë se 319.8 milionë...

Cili shtet ka më shumë armë bërthamore?

Në kulmin e debatit rreth armëve bërthamore pas përkujtimit të 70-vjetorit të bombardimit të Japonisë dhe pas marrëveshjes mes Perëndimit dhe Iranit, le t’i...

Mbushja pa kabllo e telefonave të mençur përmes ultratingujve

  Kompania "uBeam" ka zhvilluar sistemin e mbushjes së telefonave të mençur në largësi, me ndihmën e ultratingujve. Bëhet fjalë për atë kur ultratingujt shkaktojnë...

Android P në gusht vjen në telefonat e Nokia-s

  HDM Global është një nga prodhuesit e rrallë të telefonave, i cili konfirmoi se të gjitha modelet aktuale të kompanisë do të përditësohen në...

Microsoft-i blen Nokia-n

  Gjiganti kompjuterik i Shteteve të Bashkuara, Microsoft, ka përfunduar sot blerjen e kompanisë finlandeze të prodhimit të telefonave mobilë, Nokia. Të dyja kompanitë kanë njoftuar...

Irani teston një radari të aftë të fokusojë avionët e padukshëm

  Irani filloi testimet e radarit të ardhshëm të zhvillimit të vet, të aftë për të fokusuar aparate fluturuese, të prodhuar sipas teknologjisë "Stels", dhe...

iPhone 7 sjell A10 me 3GB RAM?

Sipas analistit të famshëm Ming-Chi Kuo, Apple do ta lansojë modelin e ardhshëm të iPhone 7 Plus në shtator të vitit të ardhshëm me...

Samsung Galaxy S7 dhe S7 Edge 24K në shitje duke filluar nga 2,300 dollar

Truly Exquisite, një kompani me seli në Londër ka nxjerrë në shitje modelet prej ari dhe platini të Galaxy S7 dhe S7 Edge me...

BlackBerry Venice shfaqet në imazhe: Kamër 18 megapiksel dhe Android Lollipop

Ishte çështje kohe përpara se të shfaqeshin imazhet zyrtare të smartfonit të parë BlackBerry me platformën Android. Ditë më parë pati rrjedhjeje të shumta...

Prezantohet zyrtarisht telefoni inteligjent OnePlus One

  Telefoni inteligjent i shumëpritur i kompanisë OnePlus është prezantuar sot zyrtarisht. Sipas kompanisë, OnePlus One është telefoni inteligjent më i mirë i të gjitha...