Saturday, August 15, 2020

Apple do sjellë emoji me maskë në iOS 14

  Apple ka parë paraprakisht modelet e reja të Memoji-t dhe emoji në përditësimin softuerik të radhës për iOS, duke përfshirë opsionet e mbulesave dhe...

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

  Whatsapp është një nga aplikacionet e njohura të mediave sociale në botë, por duket se këtë mbrëmje ka pasur probleme. Mësohet se ky aplikacion ka...

Gjykata e BE-së mbështet Apple-n në rastin e taksave mbi 15 miliardë $

  Gjykata e Përgjithshme me qendër në Luksemburg tha se gjiganti nuk ka nevojë të paguajë 13 miliardë euro që kërkoi Komisioni i BE-së. Një gjykatë...

Rrjedhin fotot e PS5 “kuq e zi”

  Kompania Sony kishte lënë fansat e saj të habitur kur kishte prezantuar PS5 me një dizajn unik dhe shumë të dallueshëm nga ata që...

Trump kundër aplikacionit kinez TikTok

  Këshilltari për tregti në Shtëpinë e Bardhë, Peter Navarro, tha se ai pret që presidenti amerikan, Donald Trump, të veprojë kundër aplikacioneve kineze TikTok...

Samsung fitime kolosale falë çipave të memories

  Gjiganti elektronik Samsung pret një fitim të fortë gjatë T2 2020, kryesisht falë shitjeve të shumta të kompanisë të çipave të memories. ”Fitimet nga bizneset...

Probleme në rrjetin Viber

  A keni probleme me rrjetin Viber sot? Mbi 100 milion përdorues aktivë mbështeten në Viber, Voice over IP dhe aplikacionin e mesazheve të menjëhershme për...

Instagram tani mundëson dallimin e tre komenteve në një postim

  Instagram ka lansuar për të gjithë tiparin e ri të komenteve të theksuara. Përdoruesit e Instagramit në të gjithë botën tani mund të theksojnë deri...

Mbushësi i ri nga Samsung dezinfekton celularin tuaj

  Samsung ka njoftuar një mbushës të ri pa tel që do të jetë gjithashtu një vend dezinfektimi. Samsung lëshon një mbushës 10W i cili gjithashtu...

Covid-19 shndërron 4 gjigantë të teknologjisë në kompani trilionë dollarëshe

  4 kompanitë teknologjike më të mëdha në botë kanë vlerë secila më shumë se 1 trilionë dollarë, një rritje e paprecedent e cila mendohet...