Thursday, May 28, 2020

Në shitje iPhone 5S prej ari

  Gold Genie, një kompani e njohur për larjen në ar të pajisjeve elektronike dhe telefonave inteligjentë, kohët e fundit zbuloi versionin e HTC One...

Ngjyra të vërteta vijnë nga kamera më e re e Samsung-ut

  Samsung Electronics ka zhvilluar një teknologji të re që pretendon se me anë të saj mund të kap imazhe të një cilësie të lartë...

Një lajm i keq për përdoruesit e iPhone

  Një grup hakerash gjermanë të njohur si Chaos Computer Club (ÇC) kanë thyer me sukses Touch ID, sensorin e shenjave të gishtërinjve të iPhone...

Laptopi që mund të kontrollohet nga lëvizja e dorës

  Kompjuteri i parë laptop që mund të kontrollohet nga vala e një dore pritet të dalë në shitje muajin e ardhshëm.   "HP Envy 17...

Në shitje, iPhone 5s dhe 5c

  Më në fund në Japoni i erdhi fundi pritjes pasi tashmë iPhone 5s dhe 5c janë në shitje. Shumë të rinj të dhënë pas...

Zhbllokohen Facebook dhe Twitter në Iran

  Disa burime në Iran i kanë thënë Radios Evropa e Lirë se Facebook-u dhe Twitter-i janë të qasshëm pa mjete anti-filtruese, që shumë iranianë...

Samsung 500 milion euro investime në fabrikën e re në Kinë

  Samsung Electornics Co Ltd do të investojë 500 milionë dollarë për të ndërtuar një strukturë paketimi dhe për të testuar fabrikën në veriperëndim të...

Alba “tradhëton” Microsoft për “iPhone”

  Aktorja Xhesika Alba është shndërruar në një prej përdoruesve më të famshme të një “iPhone”, pak muaj pasi kontrata e saj e sponsorizimit me...

Sonda Voyager shkëputet nga sistemi ynë diellor

  Për herë të parë, një objekt fluturues i ndërtuar nga njeriu ka dalë nga sistemi ynë diellor dhe është futur në hapësirën e thellë,...

Sonda Voyager shkëputet nga sistemi ynë diellor

  Për herë të parë, një objekt fluturues i ndërtuar nga njeriu ka dalë nga sistemi ynë diellor dhe është futur në hapësirën e thellë,...