7.6 C
Gjilani
Monday, March 25, 2019

Lansohet Butikon, katalog online për biznese

  "Business Tuesday" i shtatë me radhë,  organizuar nga Innovation Centre Kosovo (ICK) ka ofruar një diskutim interesant dhe të vyeshëm mbi konceptin e “coworking” në...

Skype me verzion të ri

Kompania Microsoft ka publikuar verzionin e ri të Skype-it, i cili është ofruesi më i madh i shërbimit telefonik në internet. Skype tani ofron disa...

Universi 100 milionë vjet më i vjetër

  Shkencëtarët thonë se universi duhet të jetë më i vjetër seç është besuar më parë. Një ekzaminim më i përafërt i rrezatimit që ka mbetur...

Një miliard njerëz e vizitojnë YouTube çdo muaj

YouTube, thotë se më shumë se 1 miliard njerëz, tashmë janë vizitorë në faqen e tyre në internet çdo muaj. YouTube e bëri njoftimin një...

Samsung paraqet Galaxy IV

  Të zënë në një betejë të egër në tregun e smartfonëve, gjiganti jug-korean, Samsung paraqet sot (të enjten) gjeneratën e fundit, që ka për...

Në Mars mund të ketë pasur jetë

  NASA ka bërë të ditur se mostrat e marra nga sonda e saj Curiosity në sipërfaqen e Marsit, kanë treguar se në Planetin e...

Në liqenin nënakullnajor nuk ka “jetë të panjohur”

  Shkencëtarët rusë kanë hedhur poshtë raportet fillestare se kanë gjetur një lloj të ri të bakterit në një liqen nënakullnajor në Antartik. Seregi Bulat, nga...

Kina, Rusia “forcojnë” kontrollin në internet

  Një zyrtar i lartë amerikan tha se Kina dhe Rusia po blejnë  teknologji të fuqishme të survejimit në një përpjekje të “kontrollimit” të komunikimeve në...

Si e ka ndryshuar botën interneti!

  Nga haktivizmi gjer te klasat e shkollave, Interneti ka ngjallur një revolucion online me mjete digjitale. Dokumentet e klasifikuara në WikiLeaks ndihmuan Pranverën Arabe dhe protestimet u...

Google: FBI po monitoron rrjetin

  Google tha se FBI është duke monitoruar rrjetin për aktivitete potenciale terroriste, njofton AFP. Por, kompania nuk tha se sa i gjerë është survejimi. Si pjesë...
-->