7.6 C
Gjilani
Monday, August 26, 2019

Aksidentohet zëvendësministri i Punëve të Brendshme të Kosovës

Është aksidentuar zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme të Kosovës, Izmi Zeka. Mediet raportojnë se zv.ministri i Brendshëm është përfshirë në një aksident, ditën...

Arrihet koalicioni i dytë parazgjedhor: Nisma e AKR shkojnë bashkë në zgjedhje!

Pas koalicionit AAK- PSD, mbrëm është arritur edhe koalicioni i dytë parazgjedhor ndërmjet Nismës Socialdemorkate dhe Alenacës Kosova e Re. “Në orët e vona të...

Drejtori Aliu ka vizituar punimet e projekteve shëndetësore në fshatrat Sllatinë të Epërme dhe...

  Basri Aliu, drejtor për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, ka vizituar fshatin Sllatinë të Epërme dhe Sadovinë të Jerlive, atje ku po bëhen punime në...

Sportistët vitias bëhen pjesë e planifikimit të buxhetit komunal 2020-2022

  Komuna e Vitisë ka vazhduar sot me ciklin e diskutimeve publike për planifikimin e buxhetit komunal 2020-2022. Me këtë rast, drejtori për Ekonomi, Financa...

Komuna e Vitisë e gatshme të bashkëpunoj për rregullimin e sistemit të ujitjes në...

  Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe drejtoresha për Gjeodezi, Kadastër dhe Pronë, Majlinda Ostrogllava së bashku me zyrtaret pranë kësaj drejtorie Tajar...

Diskutimet publike për planifikimit e buxhetit Komunal u mbjatjen edhe në Tërpezë e Pozheran

  Në Tërpezë dhe Pozheran janë mbajtur dje diskutimet publike për planifikimin e buxhetit Komunal 2020-2022 . Me këtë rast, zv. kryetari i Komunës së...

Shtrirja e ujësjellësit në gjashtë fshatra të Kamenicës, është në fazat përfundimtare

  Nënkryetari Faton Jakupi bashkë me përfaqësuesin nga Drejtoria e Shërbimeve Publike, Hysen Jerliu, kanë pritur në takim përfaqësuesin e CDI-së, Lavdim Osmani dhe përfaqësuesin...

Drejtoresha Emini ka pritur në takim vullnetaren e Korpusit të Paqes, Sabrina Archer

  Fatbardha Emini, drejtoreshë për në Viti, ka pritur dje në takim Sabrina Archer, vullnetaren e re te Korpusit të Paqes e cila per dy...

Kastrati pret në takim udhëheqësin e SPLM-së, Michael Becker

  Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati bashkë me anëtaren e Shoqatës së Ekspertëve Seniorë të Gjermanisë znj.Monika Wiebusch, kanë pritur në takim udhëheqësin...

Shkollat e Komunës së Vitisë pjesë e programit“ Shkollat e shekullit 21”, të financuar...

  Në Komunën e Vitisë është mbajtur takim i përbashkët i Drejtorisë Komunale të Arsimit dhe përfaqësueseve të “British Council” me drejtorët e shkollave për...
-->