7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 22, 2019

KPF i hap rrugët projektit të ndërtimit të impiantit të ujërave të zeza

  Komiteti për Politikë e Financa (KPF) të martën, në mbledhjen e radhës, të kryesuar nga Shpresa Kurteshi-Emini, ka shqyrtuar dhe rekomanduar për Kuvend Komunal...

Dubrava – “Aushvici” i Kosovës, nuk u trajtua kallëzimi penal për masakrën

  Në 20-vjetorin e masakrës në Burgun e Dubravës, KMDLNj reagoi duke kujtuar se kallëzimi penal të cilin e kishin dorëzuar në mars të vitit...

Halili: Gjendja e sigurisë në komunën e Vitisë e qetë dhe stabile

  Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi ka mbajtur sot mbledhjen e tretë të rregullt. Në këtë mbledhje që është kryesuar nga zv. kryetari i...

Kryetari Haliti zotohet për zbatimin e Planit Komunal të Veprimit për Efiçiencë

  Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka marrë dje pjesë në një takim ku u bë prezantimi publik i planit komunal të Veprimit...

Takohen Kurti e Mustafa, bisedojnë për rrëzimin e qeverisë

  Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar mëngjesin e sotëm me kreun e LDK-së, Isa Mustafa. Sipas Kurtit, në këtë takim është biseduar për...

Agjencia e OKB-së thotë se rreziku nga armët bërthamore është i lartë

  Rreziku i përdorimit të armëve bërthamore është në nivelin më të lartë që nga Lufta e Dytë Botërore, tha një eksperte e lartë e...

“Ushtarakët kibernetikë” të SHBA-së edhe në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Mbrojtjes e Maqedonisë së Veriut ka konfirmuar bashkëpunimin me komandën kibernetike të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pas informacionit të ditës së...

Suedi: Rreth 65.5% e nxënësve shqiptarë mësojnë në gjuhën amëtare

  Në Suedi, në Qendrën Kulturore të Kosovës në Malmo i përfundoi punimet seminari dhe konferenca për gjuhën amtare, dygjuhësinë dhe integrimin, të mbajtura nga...

Në krye të Gjykatës Themelore në Bujanoc prap emrohet serb

  Pamvarësisht deklarimeve dhe reagimeve të shumta nga pala shqiptare se në krye të Gjykatës Themelore në Bujanos duhet të emrohet shqiptarë kjo prap nuk...

Admirali amerikan James Foggo sot qëndron në Kosovë

  Admirali amerikan James Foggo sot do të qëndrojë për një vizitë në Ministrinë e Mbrojtjes. Për shefin e Komandës së Bashkuar të Aleancës në Napoli...
-->