7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 22, 2019

Arrestohet Driton Çaushi

Policia e Kosovës sapo arrestoi deputetin e lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi. Ai tha se derisa Qeveria e Kosovës është nuk respekton vullnetin e qytetarëve dhe...

Pajaziti: Qytetarët e shohin PDK-në si të vetmen alternativë serioze

Gjilan, 10 shtator 2016 -Zenun Pajaziti, kryetar i Degës së PDK-së në Gjilan, njëherit edhe shef i Grupit Parlamentar të PDK-së në Kuvendin e...

Shillova: Në shtëpinë e Pistës janë gjetur pajisje dhe dëshmi që çojnë te vrasja...

  Në emisionin  “Puls” të KTV-së është diskutuar në lidhje me vrasjet e pandriçuara të të figurave politike. Rasti i fundit i këtij lloji është...

Maqedonasit ndalojnë topin me simbolet kombëtare shqiptare

Një ngjarje, gjithsesi e pazakontë për botën normale, por jo aq e çuditshme kur dihen sjelljet e autoriteteve të Maqedonisë ndaj shqiptarëve dhe simboleve...

Gjilan: Nis ndërtimi i kampusit të shkollave të mesme

Gjilan, 8 qershor 2016 -Komuna e Gjilanit ka nisur sot ndërtimin e kampusit të shkollave të mesme, projekt ky i cili implementohet përmes partneritetit...

Kçiku: Së shpejti nis rregullimi i trotuarit përgjatë rrugës kryesore Lladovë-Zhegër

Gjilan, 7 shtator 2016 -Së shpejti pritet të nis rregullimi i trotuarit dhe një segmenti të kanalizimit fekal përgjatë rrugës kryesore Lladovë-Zhegër. Sali Kçiku,...

Një person vret 13 të tjerë në Serbi

  Beograd, 9 prill 2013 – Në vendin Velika Ivança, ndërmjet qyteteve serbe Mladenovac dhe Topolla, një person me armë zjarri ka vrarë 13 persona, gjashtë...

Nis patrollimi i përbashkët me Shqipërinë

  Nis zbatimi i marrëveshjes për patrullim të përbashkët mes Policisë së Kosovës dhe Policisë së Shqipërisë në territorin e Shqipërisë gjatë sezonit veror, tradicionalisht...

Pajisja me letërnjoftime biometrike, në fund të këtij viti

  Prishtinë, 19 gusht 2013 - Ministria e Punëve të Brendshme dhe përfaqësues të kompanisë “Giesecke & Devrient”, kanë nënshkruar sot kontratën për furnizim me letërnjoftime...

Konstituohet parlamenti i ri i Serbisë

  Beograd, 16 prill 2014 – Parlamentarët e rinj në Serbi e kanë dhënë sot betimin pas zgjedhjeve të mbajtura në fillim të muajit mars. Aleksandër Vuqiq...
-->