7.6 C
Gjilani
Monday, March 25, 2019

Gjeneralin serb e frikëson “lufta në Ballkan”: Shqiptarët mund të bashkohen në një forcë...

  Arrestimi i Marko Gjuriqit dhe paralajmërimet e ambasadës Amerikane në Kosovë, se situate mund të tensionohet, po e frikësojnë ish-kreun e inteligjencës ushtarake serbe Ish-gjenerali...

Viti: Certifikohen rreth 230 të rijnë në profesione të ndryshme

  Me një ceremoni rasti, sot, në Viti, është bërë ndarja e certifikatave për 225 pjesëmarrësit që kanë përfunduar me sukses trajnimet praktike dhe teorike...

Shfuqizohen vendimet kushtëzuese për pagesën e faturave për ujë dhe mbeturina

  Gjilan, 23 prill 2013 -Në mbledhjen e radhës të Kuvendit Komunal në Gjilan është shfuqizuar vendimi për kufizimin e disa shërbimeve komunale me pagesën...

Hyseni: Kosova me masa parandaluese kundër terrorizmit

Prishtinë, 23 janar 2015 – Pas veprimeve në Paris kemi vendosur të merren masa shtesë pavarësisht rrezikut apo jo me të cilat përballet Kosova,...

Kadriu: Dinamikë në rritje, këtë fazë edhe pesë rrugë shtesë në “Dheun e Bardhë”

  Gjilan, 14 gusht 2015 -Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Rexhep Kadriu, i shoqëruar nga drejtori i Shërbimeve Publike, Naser Korça dhe drejtori i Prokurimit,...

ShBA-ja dhe Gjermania: Bashkëpunoni me Specialen!

  Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermania presin që individët dhe institucionet kosovare të bashkëpunojnë me Gjykatën Speciale. ShBA-ja ka konfirmuar edhe një herë edhe...

Kosova i përgjigjet Serbisë: Vrasjen e Ivanovic’it e hetojmë na, s’mund ta bani ju!

  Qeveria e Kosovës nuk e pranon përfshimjen e organeve shtetnore të Serbisë në hetimet që po zhvillohen rreth vrasjes së Oliver Ivanovic’it, ish- lider...

Mbi 90 të vdekur nga tërmeti në Filipine

  Së paku 93 persona kanë humbur jetën nga tërmeti që ka goditur  Filipinet. Epiqendra e dridhjeve është regjistruar pranë qytetit Karmen të Ishullit Bohol. Tërmeti me...

Obama: “S’ka vend” për sulme seksuale në ushtri

ShBA, 17 maj 2013 - Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka thënë se vala e sulmeve seksuale në ushtri rrezikon sigurinë kombëtare të...

Pritet rifunksionalizimi i ujësjellësit në Skifteraj

  Viti, 18 mars 2014 -Institucionet komunale të Vitisë, respektivisht kryetari i kësaj komuneje, Sokol Haliti së bashku me Këshillin e Fshatit(KF) Skifteraj, kanë arritur...
-->