7.6 C
Gjilani
Tuesday, April 23, 2019

Bunjaku-Rexhepi: Shqiptarët e Luginës së Preshevës duhet të kenë një zë unik në Kosovë

Gjilan, 29 maj 2015 -Kryesuesja e Kuvendit Komunal të Gjilanit, Valentina Bunjaku-Rexhepi ka kërkuar nga drejtuesit e Lëvizjes “Vatra” që shqiptarët e Luginës së...

Mërgimtarët vitias, – priten në takim nga kryetari Haliti

  Në prag të përfundimit të këtij viti, kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka pritur, sot, në takim disa mërgimtarë vitias, ku edhe...

EVSB: Viti 2015 më i qetë se vitet tjera

Viti, 1o dhjetor 2015 -Ekipi i Veprimit për Siguri në Bashkësi (EVSB), ka zhvilluar sot një takim me përfaqësuesit e këshillave të fshatrave, shoqërinë...

Viti: Në Skifteraj u shënua dita e shkollës dhe u përkujtua dëshmori Kenan Halimi

  Me një manifestim kulturo artistik, është shënuar dje në Skifteraj dita e shkollës, ku morën pjesë përfaqësues të institucioneve komunale të Vitisë, përfaqësues nga...

Obama arriti në Kubë, vizita e parë nga presidenti amerikan në 88 vjet

Presidenti amerikan, Barack Obama, ka arritur në Kubë mbrëmë vonë, në nisje të vizitës historike, e para nga ndonjë president amerikan në 88 vjetët...

Thaçi bën homazhe tek varri i presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugovës

  Presidenti Hashim Thaçi ka bërë sot homazhe tek memoriali Ibrahim Rugova. Me këtë rast presidenti Thaçi ka theksuar se është një nderim tradicional shtetërore i...

Kocijançiç: Thaçi e Vuçiq nesër bisedojnë për punët e kryera dhe ato që i...

Zëdhënësja e Komisionit Europian, Maja Kicijançiç deklaroi sot përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme e Siguri, Federica Mogherini, do të...

Javët e ardhshme nis ofensiva tokësore ndaj IS-it

ShBA, 9 shkurt 2015 – Koordinatori amerikan i koalicionit ndërkombëtar të udhëhequr nga SHBA-ja kundër Shtetit Islamik, thotë se trupat irakiane do ta fillojnë...

Drejtoria e Bujqësisë e përkushtuar për kushte më të mira të bujqve dhe fermerëve

Viti, 3 shkurt 2015 -Në konferencën e sotme për shtyp, është prezantuar puna e Drejtorisë për Bujqësi e Pylltari në Viti, me ç'rast edhe...

Gjilan: Komunitetet vlerësojnë se shoqëria kosovare ka bërë hapa të mëdhenj në integrimin e...

  Komiteti për Komunitete e ka përmbyllur orarin vjetor të aktiviteteve me konstatimin se Gjilani është bërë një shembull i mirë i tolerancës ndëretnike në...
-->